eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Planowanie urlopu, czyli sposób na przetrwanie poniedziałku

Planowanie urlopu, czyli sposób na przetrwanie poniedziałku

2019-03-25 10:49

Planowanie urlopu, czyli sposób na przetrwanie poniedziałku

Planowanie wakacji © fot. mat. prasowe

Tegoroczna zima należy już do przeszłości. I to najwyraźniej zmotywowało Polaków do rozmyślań o wyjazdach. Z danych wyszukiwarki KAYAK.pl wynika, że lotów i hoteli poszukujemy o 36% częściej niż rok temu. Eksperci serwisu postanowili sprawdzić, w jakie dni najczęściej myślimy o planowaniu urlopu i które kierunki cieszą się największą popularnością.

Planowanie urlopu – idealna recepta na początek tygodnia?


Nic nie motywuje nas tak do rozpoczęcia planowania urlopu, jak myśl o pracy. Statystyki KAYAK.pl pokazują, że największa liczba wyszukiwań hoteli i lotów ma miejsce w niedzielę pomiędzy 19:00 a 23:00. Wysoka aktywność internautów dostrzegalna jest również w poniedziałki i we wtorki. Co interesujące, poza godzinami wieczornymi najczęściej wybieraną porą na wyszukiwanie jest samo południe. Można więc przypuszczać, że to właśnie o godzinie 12:00 Polacy odczuwają silną potrzebę oderwania się od codzienności i wczesny lunch jest na to dogodną porą. Im mniej jesteśmy pochłonięci obowiązkami zawodowymi, tym nasze zainteresowanie wyjazdami spada - w piątki i soboty wyszukiwania spadają o 29% względem najgorętszego okresu w tygodniu, czyli niedziel.

Dokąd na wagary?


Nadejście wiosny rozbudziło wśród Polaków potrzebę ucieczki od codziennej rutyny i obowiązków – liczba wyszukiwań lotów i hoteli wzrosła w pierwszych miesiącach roku o 36% w stosunku do poprzedniego kwartału. Jakie miejsca Polacy najchętniej wybierają na swój „dzień wagarowicza”? Jak pokazują dane KAYAK.pl, wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się europejskie stolice: Rzym, Londyn i Paryż. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Mediolan, Barcelona i Lizbona. Osoby, które planują nieco dłuższy urlop chętnie wybierają Bangkok, Nowy Jork i tajlandzki Phuket.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl komentuje:
„Po długiej zimie, większość z nas z utęsknieniem wyczekuje nadejścia wiosny. Dłuższe dni i słoneczna pogoda napawają pozytywną energią i motywują, aby wyjść z zamkniętych czterech ścian. Wyniki naszego ostatniego badania potwierdziły, że piękna aura zachęca do podróżowania, Polacy chętniej niż zimą planują wakacje. Osoby, które szukają nieco mniej oczywistych kierunków, mogą skorzystać z funkcji KAYAK Explore – wystarczy określić swój budżet oraz przedział czasowy wyjazdu, a następnie narzędzie zaproponuje listę kierunków na idealne wakacje”.

fot. mat. prasowe

Planowanie wakacji

Polacy najchętniej planują swoje wiosenne podróże w niedziele, wtorki i poniedziałki.


UWAGI:
Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania lotów i hoteli na KAYAK.pl w przedziale czasowym 1.01-6.03.2019 (Q1 2019) vs. 1.10-6.12.2018 (Q4 2018) dla podróży w przedziale czasowym 1.01-30.06.2019 vs. 1.10.2018-31.03.2019. Najpopularniejsze pory/godziny wyszukiwań zostały przedstawione dla czasu środkowoeuropejskiego (CET).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: