eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Ponad połowa Polaków nie wyobraża sobie życia bez Internetu

Ponad połowa Polaków nie wyobraża sobie życia bez Internetu

2019-03-20 11:22

Ponad połowa Polaków nie wyobraża sobie życia bez Internetu

Internet © thodonal - Fotolia.com

Od powstania pierwszej usługi internetowej WWW upłynęły już trzy dekady. To wydarzenie nie tylko zmieniło sposób korzystania z internetu, ale również przesądziło o jego ogromnej popularyzacji. Z badania zrealizowanego przez Cisco wynika, że dla 57% Polaków najbardziej pozytywnym zjawiskiem wynikającym z pojawienia się Internetu jest możliwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów pomimo dzielących nas dystansów. Jeżeli chodzi o szanse, jakie daje on na przyszłość, to polscy ankietowani mówią przede wszystkim o lepszym dostępie do edukacji (76% wskazań) oraz służby zdrowia (71%).

Przeczytaj także: Szerokopasmowy dostęp do Internetu będzie większy?

Opracowane przez Cisco badanie „30 lat www” objęło swoim zasięgiem 11 tysięcy respondentów reprezentujących 13 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), w tym również 1000 respondentów z Polski z każdego przedziału wiekowego. Jego rezultaty wyraźnie wskazują, jak ogromnym przełomem w rozwoju społeczeństwa było pojawienie się usługi „www”. Okazuje się, że dziś na zasobach sieci polegają zarówno osoby prywatne, jak i całe organizacje, przyznając bez ogródek, że nie wyobrażają sobie życia bez Internetu.

30 lat www - opinie polskich respondentów


  • Polscy respondenci są przekonani, że Internet stanowi bardzo ważne narzędzie rozwoju. 79% ankietowanych stwierdza, że pozwala on na zdobywanie nowych umiejętności, a 7 na 10 uważa, że pozwala pracować na nowe sposoby.
  • 53% respondentów podkreśla, że Internet ułatwia życie.
  • W perspektywie kolejnych trzydziestu lat 58% internautów spodziewa się, że sieć stworzy możliwości łatwiejszego uzyskania przychodu. Ponad 40% badanych twierdzi, że Internet przyczyni się do wyrównania różnic społecznych, a także będzie stanowił platformę dla zmian społeczno-politycznych.

fot. thodonal - Fotolia.com

Internet

Ponad 50% polskich użytkowników nie wyobraża sobie funkcjonowania w życiu prywatnym bez Internetu.


30 lat www - opinie respondentów z regionu EMEA


  • W ciągu ostatnich trzydziestu lat, dla uczestników badania z regionu EMEA, Internet był przede wszystkim źródłem informacji i pozwalał pozostać „na czasie” (74%), dostarczał rozrywkę (71%) oraz pozwalał utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi (70%).
  • W perspektywie kolejnych trzydziestu lat ankietowani chcieliby, aby Internet umożliwiał zdobywanie edukacji (63%) oraz ułatwił dostęp do służby zdrowia (54%).
  • Niespełna 40% respondentów z regionu EMEA nie wyobraża sobie funkcjonowania w życiu prywatnym bez dostępu do sieci.

„Przeprowadzone przez Cisco badanie pokazuje jak ogromny wpływ na życie miała wprowadzona 30 lat temu usługa internetowa WWW i jak wielkie oczekiwania mamy wobec niej w przyszłości - – mówi Łukasz Bromirski, dyrektor ds. technologii w Cisco Polska. „80% ruchu sieciowego, w którymś momencie przechodzi przez urządzenia Cisco. Od początku bierzemy udział w tworzeniu sieci, którą znamy dziś i która stała się integralną częścią naszego życia.W ciągu kolejnych 30 lat Internet z pewnością zmieni sposób w jaki żyjemy, pracujemy i spędzamy czas wolny, a także otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości rozwoju”.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Cisco z okazji 30-lecia powstania usługi internetowej World Wide Web, słynne „www” przede wszystkim ułatwia dostęp do informacji i rozrywki, a także jest narzędziem, które pozwala pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: