eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najbardziej poszukiwani pracownicy w II 2019

Najbardziej poszukiwani pracownicy w II 2019

2019-03-14 12:20

Najbardziej poszukiwani pracownicy w II 2019

Jacy pracownicy byli poszukiwani w lutym 2019 roku? © Андрей Яланский - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Niska stopa bezrobocia to dobre wieści, ale niestety nie dla wszystkich. Okazuje się bowiem, że pracodawcy zgłaszają coraz większe trudności z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy. Z tego też powodu rekruterzy coraz częściej sięgają po tzw. direct search, a więc sami odzywają się do kandydatów. Widać było to również w lutym, w którym zaproszenie do współpracy otrzymało przeszło 25,7 tys. osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine. Kim byli najbardziej poszukiwani pracownicy? Oto, co wynika z najnowszej analizy.

Najbardziej poszukiwani pracownicy - kogo szukali rekruterzy przez Wyszukiwarkę Kandydatów?


W czasach, gdy o pracownika jest coraz trudniej, rekruterzy coraz częściej sięgają po metodę direct search, która daje im możliwość dotarcia wprost do danego kandydata. Luty nie był pod tym względem żadnym wyjątkiem. W drugim miesiącu br. zaproszenie do rekrutacji otrzymało 25 703 posiadaczy profilu zawodowego w serwisie GoldenLine. 17% z nich miało zaznaczoną specjalizację ", 13% "Inżynierię", a 11% "Finanse/Ekonomię". W dalszej kolejności rekrutujący poszukiwali osób ze specjalizacją "Sprzedaż" (10%) oraz "Produkcja" (9%).

Ile lat mieli najbardziej poszukiwani pracownicy


W badanym okresie najbardziej rozchwytywani okazali się kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia - w tym wieku było 53% zaproszonych do rekrutacji. 24% osób, z którymi skontaktowali się rekruterzy, znalazło się w przedziale wiekowym 37 - 44 lata . Natomiast 8% osób, które otrzymały wiadomość rekrutacyjną za pośrednictwem serwisu GoldenLine, było w wieku 18 - 26 lat.

Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?


W lutym najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim (27%), dolnośląskim (12%), śląskim (12%), wielkopolskim (11%) i małopolskim (9%). Przy tym największe zapotrzebowanie rekrutacyjne jest w dużych miastach - spośród osób, które otrzymały w ubiegłym miesiącu wiadomość od rekrutera, 18% mieszka w Warszawie, 6% w Krakowie, 6% we Wrocławiu, 6% w Poznaniu oraz 4% w Łodzi.

Znajomość języków obcych - kogo szukali rekruterzy?


Znajomość języków obcych również jest istotna dla rekruterów. Wśród 25 703 osób, które otrzymały na GoldenLine zaproszenie do procesu rekrutacji bezpośrednio od pracodawcy, 81% włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym. Innym często występującym językiem jest język niemiecki (zna go 28% użytkowników, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera) oraz rosyjski (10% użytkowników). Język francuski zna 5% osób, które dostały zaproszenie do procesu rekrutacji, a język hiszpański 4%.

fot. mat. prasowe

Najczęściej poszukiwani pracownicy

Wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów nadal prym wiodą programiści.


Jakich pracowników poszukiwali rekruterzy za pośrednictwem ogłoszeń o pracę?


W lutym 2019 roku pracodawcy zamieścili w serwisie GoldenLine 2 252 ogłoszenia. Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (20%), dolnośląskie (11%), śląskie (10%), małopolskie (9%) oraz wielkopolskie (6%).

Jak wynika z analiz GoldenLine, największa liczba ofert była skierowana do osób pracujących w obszarze Produkcja i objęła 22% wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Sprzedaż (19%), Obsługa klienta/Call Center (17% wszystkich ofert), Inżynieria/Elektronika/Technologia (13% ofert) oraz Budownictwo/Geodezja (9%).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: