eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Dzień Kobiet oczami Polek

Dzień Kobiet oczami Polek

2019-03-08 12:02

Dzień Kobiet oczami Polek

Jaki prezent na Dzień Kobiet? © Vadym - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Polskie panie obchodzą Dzień Kobiet, ponieważ pozwala im poczuć się wyjątkowo. Denerwuje je jednak komercjalizacja tego święta, kiczowate upominki, życzenia odnośnie założenia rodziny oraz udawanie, że 8 marca to zupełnie zwykły dzień. To niektóre wnioski, jakie płyną ze zrealizowanego przez Prezentmarzeń badania „Dzień Kobiet oczami Polek”.
Tym, co sprawia, że Dzień Kobiet jest świętem lubianym przez panie, to możliwość poczucia się wyjątkowo. Co trzecia z ankietowanych Polek chciałaby 8 marca zrobić „coś” niestandardowego, aby nie przeleżeć tego dnia przed telewizorem (30% wskazań) lub wychodzić gdzieś na siłę (34%).

A jakie prezenty z okazji Dnia Kobiet znajdują uznanie w oczach respondentek? Co trzecia (32%) z Polek wskazuje na tradycyjne kwiatki lub czekoladki, a 29% deklaruje, że z otwartymi ramionami przyjęłaby prezent w formie przeżycia, jak np. masaż relaksacyjny czy lekcję tańca. 27% pań ucieszyłoby się z profesjonalnej sesji zdjęciowej lub zakupów w towarzystwie stylisty.
W ramach okazjonalnych prezentów oprócz standardowego kwiatka, Panie lubią być pozytywnie zaskakiwane miłymi niespodziankami. Upominki w formie przeżyć zyskują coraz większą sympatię Polek, a panom pozwalają wykazać się kreatywnością. Powodzeniem cieszą się nie tylko te związane z relaksem, jak masaż czy sesja floatingowa, ale również związane z aktywnością, jak na przykład lekcja salsy czy pole dance. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet oczami Polek

Większość respondentek deklaruje, że obchodzi Dzień Kobiet.


Wśród listy przykładowych upominków z okazji Dnia Kobiet, przygotowanej przez serwis Prezentmarzeń, Panie najchętniej wybrałyby lekcję tańca – 19% wskazań, dzień w SPA – 16% odpowiedzi, sesję zdjęciową i niestandardowe warsztaty kulinarne – po 11% głosów. Znalazły się również takie, które wybrałyby skok ze spadochronem – 10% wskazań oraz masaż relaksacyjny – 9% odpowiedzi i porady stylisty – 7%.

Co trzecia Polka lubi upominki z kategorii relaks i uroda, 26% wskazuje na prezenty kreatywne, na przykład warsztaty kulinarne czy fotografii. Dla 19% miłą niespodzianką są te z kategorii kulinaria i degustacja, jak na przykład romantyczna kolacja we dwoje. Spośród 671 zapytanych w badaniu Pań, 17% preferuje upominki związane z aktywnością ruchową, wskazując na przykład na lekcję tańca zumby czy pole dance.

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet oczami Polek cd.

Polki lubią Dzień Kobiet, bo pozwala im się poczuć wyjątkowo.


Kobiety, jak pokazują wyniki badania „Dzień Kobiet oczami Polek”, zazwyczaj otrzymują prezenty z okazji 8 marca do 50 zł – 37% wskazań, od 50 zł do 100 zł – 29% odpowiedzi, od 100 do 300 zł – 20% odpowiedzi. Na okolicznościowe upominki w dniu swojego święta powyżej 300 zł może liczyć 14% kobiet.

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet oczami Polek cd. 1

Co 4. Polka nie lubi udawać, że Dzień Kobiet to zwykły dzień.


Zapytane przez serwis Prezentmarzeń Panie wskazują również na najbardziej nietrafione upominki, jakich nie chciałyby otrzymać z okazji Dnia Kobiet. Spośród 671 respondentek, 39% zdradza, że najgorszym upominkiem są te kupione przez przypadek, na szybko. Według 29% święto psuje otrzymanie kiczowatych gadżetów, a według 27% atrakcje na siłę, jak na przykład kino, na które nie mają ochoty.

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet oczami Polek cd. 2

Najbardziej nielubianymi upominkami są te, które nie są przemyślane.


W Dniu Kobiet Polki nie chciałby przede wszystkim otrzymywać niemiłych i sarkastycznych komentarzy, doświadczać ignorancji i poczuć, że panowie musieli wywiązać się z obowiązku zorganizowania dla nich niespodzianki. Panie w dniu swojego święta, jak zdradziły w badaniu chciałyby odczuć więcej seksu niż seksizmu, jak również poczuć się docenione i zauważone. W swoim święcie kobiety nie lubią nacisku na komercjalizację tego dnia i kiczowatych upominków. Przeszkadzają im też zbędne uściski panów składających życzenia, którzy nie są im bliscy, jak również według 16% konieczność obchodzenia tego święta ze względu na płeć.

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet oczami Polek cd. 3

Upominki na Dzień Kobiet najczęściej nie kosztują więcej niż 100 zł.


*Badanie w formie ankiety online i w centrach handlowych przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2019 na próbie 671 respondentek.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: