eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Internet mobilny w Europie IV kw. 2018

Internet mobilny w Europie IV kw. 2018

2019-01-31 00:35

Internet mobilny w Europie IV kw. 2018

Gdzie najszybszy internet mobilny w Europie? © vegefox.com - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jaką szybkość internetu mobilnego oferowali w IV kwartale 2018 roku działający w w Europie operatorzy komórkowi? Który z krajów jest liderem pod względem szybkości? Odpowiedzi na te pytania dostarcza najnowszy raport autorstwa RFBenchmark. Przeprowadzona analiza dowodzi, że najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach udało się uzyskać Francji (szybkość pobierania danych), Hiszpanii (szybkość wysyłania danych) oraz Łotwie (wartość PING). Okazuje się też, że rezultaty osiągane w naszym kraju pozwalają nam konkurować z najlepszymi.
Jak już wspomniano we wstępie, pod względem najlepszej średniej szybkości pobierania danych na czele zestawienia znalazła się Francja (20,3 Mb/s), której podobnie jak w III kwartale udało się pokonać Austrię (19,4 Mb/s) oraz Portugalię (18,9 Mb/s). Analiza potwierdza również, że w porównaniu z poprzednim zestawieniem nie odnotowano znacznej poprawy w grupie krajów, w których jakość internetu mobilnego ciągle stanowi problem. Najsłabiej ponownie wypadła Ukraina (5,9 Mb/s). Powodów do zadowolenia nie mają również internauci z Macedonii (8,6 Mb/s) i Białorusi (10,2 Mb/s).

Pod względem przeciętnej szybkości wysyłania danych najlepiej wypadła Hiszpania z wynikiem 9,9 Mb/s, który pozwolił jej na awans z ostatniego miejsca podium. Drugie miejsce, dzięki wynikowi 9,87 Mb/s, przypadło Austrii. Z kolei na trzecim miejscu ex aequo znalazły się państwa Beneluksu – Belgia i Holandia (9,84 Mb/s). Na najniższe miejsce w rankingu spadła Ukraina – 2,58 Mb/s. O włos wyprzedziła ją Macedonia (2,6 Mb/s). Wynik “najlepszy z najgorszych” uzyskała Czarnogóra (2,9 Mb/s).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania

W kategorii średniej szybkości pobierania danych najlepszy wynik odnotowano we Francji.


Biorąc pod uwagę wartość PING, po raz kolejny dobre wyniki odnotowały państwa nadbałtyckie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji, a co za tym idzie najniższą wartość PING, zdobyła Łotwa (58 ms). Drugi najlepszy wynik należał do Estonii (61 ms). Trzecie miejsce przypadło znowu dwóm rywalom – Finlandii oraz Norwegii (62 ms). Po przeciwnej stronie barykady zadomowiły się z kolei państwa byłego Związku Radzieckiego. Na ostatniej pozycji Ukraina (107 ms). Po raz kolejny wśród outsiderów znalazła się Rosja (104 ms), a trzecie miejsce zajęła Gruzja (99 ms).

fot. mat. prasowe

PING

Biorąc pod uwagę wartość PING, po raz kolejny dobre wyniki odnotowały państwa nadbałtyckie.


Polska, mimo słabszych wyników niż w poprzednim kwartale, wciąż jest jednym z europejskich krajów, który oferuje dobrą jakość i szybkość Internetu mobilnego. Nasz kraj, dzięki wynikowi 18,5 Mb/s, zajął czwarte miejsce, jeżeli chodzi o szybkość pobierania danych. Jest to wynik lepszy m.in. od Niemiec i państw Skandynawskich.

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych

Hiszpania uzyskała najlepszy wynik w Europie w kategorii średniej szybkości wysyłania danych.


Pod względem najniższej wartości PING, Polska również znalazła się tuż poza podium. W tej kategorii Polska odnotowała wynik 68 ms. Tej pozycji zagrozić mogą Włochy (69 ms). Nie gorzej jest pod względem średniej szybkości wysyłania danych. Co prawda, w tym przypadku oprócz czołowej trójki, lepiej od Polski wypadła także Wielka Brytania, Czechy, Estonia i Włochy. Mimo to, osiągnięty wynik 8,04 Mb/s pozwolił na wyprzedzenie większości naszych sąsiadów. Miejmy nadzieję, że ta pozycja zostanie utrzymana również w kolejnym raporcie.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

3 5

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

myPhone Halo Q i Halo Q+

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: