eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Acer Chromebook Spin 511 i Chromebook 311

Acer Chromebook Spin 511 i Chromebook 311

2019-01-25 09:18

Acer Chromebook Spin 511 i Chromebook 311

Chromebook Spin 511 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Na targach BETT w Londynie Acer zaprezentował nowe modele - Chromebook Spin 511 i Chromebook 311. Notebooki są dedykowane dla uczniów pierwszych klasach szkół podstawowych i przedszkolaków z uwagi na to, że posiadają one wyświetlacze ze szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką antybakteryjną, a ich klawiatura jest odporna na zalanie. Poradzą sobie także z upadkami z dużej wysokości.

Chromebook Spin 511


Acer Chromebook Spin 511 ma wytrzymałą konstrukcję, a także możliwość pracy w aż czterech różnych trybach: laptop, ekran, tablet i namiot. Został wyposażony w zawiasy z możliwością obrotu o 360 stopni, dzięki czemu dotykowy ekran może być wykorzystywany tak jak odpowiada użytkownikom.

Chromebook Spin 511 ma ekran dotykowy pokryty szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką antybakteryjną, dzięki czemu jest odporny na zarysowania i bakterie. Dodatkowo najnowszy model można kupić w opcji z rysikiem Wacom EMR Stylus, wykorzystywanym do robienia notatek, rysowania i projektowania. Chromebook Spin 511 ma także kamerę z autofokusem o rozdzielczości 5 MP.

fot. mat. prasowe

Chromebook Spin 511 - z rysikiem

Najnowszy model można kupić w opcji z rysikiem Wacom EMR Stylus, wykorzystywanym do robienia notatek, rysowania i projektowania.


Spin 511 wyposażono w najnowsze procesory 8. generacji Intel Celeron, dwurdzeniowy N4000 i czterordzeniowy N4100. Zapewnia również szybkie i niezawodne połączenie internetowe dzięki technologii Intel Gigabit WiFi 2x2 802.11ac MU-MIMO.

fot. mat. prasowe

Chromebook Spin 511 - ekran

Acer Chromebook Spin 511 ma wytrzymałą konstrukcję, a także możliwość pracy w aż czterech różnych trybach: laptop, ekran, tablet i namiot.


Mocny Chromebook 311 (C733) z klawiaturą odporną na zalania


Acer Chromebook 311 posiada odporną na zalania klawiaturę, która odprowadza ze spodu obudowy ciecz o objętości do 330 ml.

fot. mat. prasowe

Chromebook 311 - klawiatura

Acer Chromebook 311 posiada odporną na zalania klawiaturę, która odprowadza ze spodu obudowy ciecz o objętości do 330 ml.


Jest dostępny w dwóch wersjach: z ekranem dotykowym (C733T) lub zwykłym (C733). Modele wyposażono w procesory Intel Celeron 8. generacji, dwurdzeniowego N4000 lub czterordzeniowego N4100. Komputer posiada szybkie połączenie z Internetem, dzięki technologii Intel Gigabit WiFi 2x2 802.11ac MU-MIMO.

fot. mat. prasowe

Chromebook 311 - obudowa

Modele wyposażono w procesory Intel Celeron 8. generacji, dwurdzeniowego N4000 lub czterordzeniowego N4100.


Dodatkowa linia Chromebooków 311 R721T i C721


W Londynie premierę miały również dwie dodatkowe linie Chromebooków 311, które zostały wyposażone w najnowsze procesory AMD: konwertowalny Chromebook Spin 311 (R721T) z zawiasami obrotowymi 360 oraz Chromebook 311 (C721).

fot. mat. prasowe

Chromebook 311 - ekran

Jest dostępny w dwóch wersjach: z ekranem dotykowym (C733T) lub zwykłym (C733).


Oba modele zostały wyposażone w procesory AMD 7. generacji serii A A4-9120C oraz kartę graficzną Radeon. Bateria zapewnia do 10 godzin pracy bez ładowania.

Nowe modele R721T i C721 zapewniają również klawiaturę dostosowaną do pracy w trudnych warunkach szkolnych – z dodatkowym zabezpieczeniem i łatwą do ewentualnej naprawy. Także te dwa modele są odporne na zalanie klawiatury, tak samo zresztą jak touchpady odporne na wilgoć.

Wszystkie Chromebooki gotowe na różne sytuacje


Wszystkie zaprezentowane modele posiadają wzmocnioną konstrukcję oraz chroniący przed wstrząsami ochraniacz, który poradzi sobie nawet z upadkami z wysokości do 122 cm i naciskiem o wadze do 60 kg.

Zaprezentowane modele są jednak nie tylko wytrzymałe, ale też bezpieczne dla uczniów (dzięki zgodności m.in. wymaganiami norm Armii Stanów Zjednoczonych - MIL-STD 810G). Mogą one być używane również w przedszkolach, gdyż spełniają wymogi najważniejszych norm bezpieczeństwa dla zabawek.

Najnowsze porty i technologia wyświetlania


Wszystkie nowe 11,6-calowe Chromebooki posiadają dwa porty USB 3.0 i dwa porty USB 3.1 Typu C, które można wykorzystywać do ładowania urządzenia i innych podzespołów, podłączania do ekranu, ale też szybkiego przesyłania danych (z prędkością do 5 Gb/s). Chromebooki (C733/R752T) wyposażone są również w moduł Bluetooth 5.0, a modele C721/R721T w moduł Bluetooth 4.2.

Chromebook Spin 311 (R721T) jest także odporny na zarysowania i bakterie dzięki ekranowi dotykowemu ze szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką antybakteryjną. Posiada również szerokokątną kamerę internetową HD, która pozwala objąć całą klasę. Dodatkowo, uczniowie mogą łączyć się z innymi uczniami za pośrednictwem wideoczatów oraz Google Hangouts.

Nowe Chromebooki firmy Acer wyposażone są w wyświetlacze HD, wykorzystujące technologię IPS (w standardzie lub jako opcję).

Łatwe w instalacji i zarządzaniu


Nowymi Chromebookami można zarządzać przez przeglądarkę. Gniazdo Kensington Lock pozwala z kolei łatwo je podłączyć - chociażby w laboratoriach komputerowych.

System Chrome dokonuje automatycznych aktualizacji i chroni przed nowymi zagrożeniami czyhającymi w sieci, takimi jak wirusy i złośliwe oprogramowanie. Urządzenia Acer z systemem Chrome obsługują logowanie wielu użytkowników, dzięki czemu każdy z uczniów może zalogować się na swoje konto z pewnością, że jego projekty, konto Gmail oraz inne informacje są bezpieczne. Nawet wtedy, jeśli Chromebook zostałby zgubiony lub skradziony. Korzystanie z Google Drive pozwala chronić pliki, dokumenty i zdjęcia, przechowując je w chmurze.

Nowe Chromebooki w pełni obsługują sklep Google Play, dając uczniom dostęp do milionów aplikacji na systemy Android i Chrome – w tym tych do nauki, ale i rzecz jasna do rozrywki.

Dostępność


Chromebooki będą dostępne dla klientów edukacyjnych i komercyjnych w Polsce od drugiego kwartału 2019 r. Ceny zostaną podane w późniejszym terminie.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

10 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: