eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie oferty pracy wybieraliśmy w 2018 roku?

Jakie oferty pracy wybieraliśmy w 2018 roku?

2019-01-10 12:43

Jakie oferty pracy wybieraliśmy w 2018 roku?

Gdzie chcieli pracować Polacy? ©  magele-picture - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jakie oferty pracy cieszyły się w minionym roku największą popularnością? Z danych opublikowanych przez Grupę Progres wynika, że nawet kilkuset kandydatów stawało w szranki o stanowisko młodszego specjalisty ds. administracji. Na brak zainteresowania nie mogły narzekać również ogłoszenia o pracę dla konsultanta lub młodszego konsultanta ds. rekrutacji oraz managera ds. marketingu.
Dane przedstawione przez Grupę Progres potwierdzają, że w minionym roku w centrum zainteresowania kandydatów znajdowały się administracja, HR, marketing, obsługa klienta, produkcja, logistyka, sprzedaż oraz kadry i płace.

Które stanowiska cieszyły się największym zainteresowaniem?


Listę najbardziej popularnych stanowisk minionego roku otwiera młodszy specjalista ds. administracji. Popularność tego stanowiska nie jest zaskoczeniem - jest ono szczególnie chętnie wybierane przez osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę zawodową, a warto pamiętać, że każdego roku na rynek pracy wkracza przeszło 300 tys. absolwentów szkół wyższych, a ponad 1,2 mln osób jeszcze studiuje.

Młodzi pracownicy oraz studenci poszukując pierwszej pracy, aplikują na stanowiska, którymi warto się pochwalić w CV. Z tego właśnie względu mniej doświadczeni kandydaci zwracają uwagę na szkolenia oferowane przez pracodawców oraz możliwą ścieżkę kariery.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również oferty pracy jako konsultant ds. rekrutacji i to bez względu na stopień zawodowy. Polacy chcieli być także managerami ds. marketingu, dyrektorami ds. strategii i rozwoju handlu oraz dyrektorami zakładów produkcyjnych. Ostatnia z dziedzin – produkcja budziła niesłabnące zainteresowanie zarówno w przypadku pracowników niższego jak i wyższego szczebla.
– Stanowiska menadżerskie, takie jak manager ds. marketingu, dyrektor ds. strategii i rozwoju handlu oraz dyrektor produkcji są pożądane przez wielu kandydatów. Jako rekruter obserwuję dwie tendencje. Po pierwsze, osoby aplikujące na wyższe stanowiska są bardziej otwarte na rozmowy o zmianie pracy. Po drugie, awansu oczekują już przedstawiciele pokolenia Y, a niestety stanowiska menadżerskie są obsadzone przez pokolenie X, stąd też widać spore zainteresowanie stosunkowo młodych, ale doświadczonych pracowników, ogłoszeniami o pracę na wyższych szczeblach – zaznacza Iwona Biernat – Stawecka.

fot. mat. prasowe

Gdzie chcieli pracować Polacy?

Peleton najpopularniejszych stanowisk, na które zgłaszało się kilkuset kandydatów otwiera młodszy specjalista ds. administracji.


Z podsumowania wynika także, że w ubiegłym roku problemów ze znalezieniem kandydatów nie miały firmy szukające pracowników biurowych, inżynierów procesu, młodszych specjalistów ds. należności oraz młodszych bankierów. Chętnie odpowiadano również na ogłoszenia rekrutacyjne konsultantów ds. obsługi klienta. W grupie stanowisk, które wzbudzały ogromne zainteresowanie i o które rywalizowało kilkuset kandydatów znalazły się również inżynier projektów – konstruktor, specjalista ds. obsługi floty, manager ds. rozwoju biznesu oraz młodszy specjalista ds. legalizacji zatrudnienia cudzoziemców.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: rynek pracy, oferty pracy

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Jakie oferty pracy wybieraliśmy w 2018 roku?

    leszekmarciniak / 2019-02-04 17:17:05

    Zdecydowanie pisanie cV jeszcze bez jakiegoś większego doświadczenia nie jest łatwą sprawą. Ja zawsze posiłkuję się kreatorami w tym momencie mam wykupione premium na SzybkieCV i tam sobie tworzę w różnych szablonach swój życiorys. Fajna sprawa, bo jednak mało kto kupuje premium, które tak na prawdę kosztuje grosze, a jego cv po zastosowaniu tych szablonów wygląda zupełnie inaczej ;) odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: