eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Gdzie najszybszy internet mobilny w XI 2018?

Gdzie najszybszy internet mobilny w XI 2018?

2018-12-31 12:30

Gdzie najszybszy internet mobilny w XI 2018?

Gdzie najszybszy internet mobilny? © filin174 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Który operator oferował nam ostatnio najszybszy Internet mobilny? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w listopadowym Rankingu Operatorów Komórkowych RFBenchmark. Zestawienie przedstawia wyniki pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBenchmark. Jeżeli chodzi o szybkość pobierania danych LTE, to w tej kategorii liderem okazał się T-Mobile. Najszybsza wysyłka danych była z kolei domeną Orange.
Najnowszą analizę portalu RFBenchmark.pl sporządzono w oparciu o 26049 pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark. Większość testów (76,21%) dotyczyło technologii 4G. Celem badań było określenie szybkości i jakości internetu mobilnego. Przeprowadzona analiza dowiodła, że względem poprzedniego miesiąca liderzy poszczególnych kategorii nie ulegli zmianie. Orange znowu prowadzi w dwóch kategoriach (średniej szybkości wysyłanych danych oraz wartości ping) a T-Mobile zdołał obronić pozycję pod względem średniej szybkości pobieranych danych. Plus i Play ciągle pozostają w tyle.

Rywalizacja w kategorii średniej szybkości pobierania danych jest wyrównana. Jak już wspomniano wyżej, T-Mobile udało się obronić pierwszą pozycję, dzięki wynikowi 25,35 Mb/s. Orange nie poddał się bez walki, co odzwierciedla wynik 24,21 Mb/s. Play stabilnie trzyma się trzeciej pozycji, z rezultatem powyżej 20 Mb/s (20,88 Mb/s). Najmniej powodów do zadowolenia mają abonenci sieci Plus, która dalej zamyka ranking, z wynikiem 18,27 Mb/s.

fot. mat. prasowe

Ping LTE

Najwyższą wartość Ping miało T-Mobile.


Biorąc pod uwagę średnią szybkość wysyłania danych to na pierwszym miejscu znalazło się Orange, które uzyskało 11,21 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Plus z wynikiem 9,78 Mb/s. Następny jest T-Mobile (8,96 Mb/s) oraz Play (7,12 Mb/s).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych 3G

W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą okazał się T-Mobile.


Orange znów triumfuje z najniższą wartością ping wynoszącą 42,89 ms. Na drugim miejscu pojawił się Play (44,34 ms), który awansował w klasyfikacji o jedną pozycję. Na ostatnim miejscu podium załapał się Plus (49,18 ms), zaś na ostatnim miejsce nieoczekiwanie znalazł się T-Mobile z wynikiem 49,79 ms.

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych LTE

W tej kategorii zdecydowanym liderem listopada również okazało się T-Mobile.

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych 3G

Od konkurencji sporo odbiegał Play.

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych LTE

W kategorii szybkości wysyłania danych LTE brylował Orange.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: