eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania XI 2018

Monitoring mediów: cytowania XI 2018

2018-12-13 09:21

Monitoring mediów: cytowania XI 2018

Gazety © BillionPhotos.com - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w listopadzie 2018 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich jest wciąż Gazeta Wyborcza. Rzeczpospolita bez zmian na miejscu drugim. Na trzecie wskoczył Super Express. Fakt z trzeciego miejsca spadł na pozycję piątą, wyprzedził go Przegląd Sportowy. Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich Do Rzeczy.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza publikacji artykułów dotyczących oskarżeń wysuniętych przez miliardera Leszka Czarneckiego pod adresem szefa KNF: „Ujawniamy: Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł - twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki. Zaopatrzony w sprzęt nagrywający miliarder Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, wchodzi do gabinetu szefa KNF. Chrzanowski zaprasza go już trzeci czy czwarty raz. Ale teraz zażądał rozmowy w cztery oczy. Czarnecki jest bardzo podejrzliwy. Intuicja go nie zawodzi” - pisze Gazeta Wyborcza w artykule pt. „40 mln zł i nie będzie kłopotów”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w listopadzie 2018 roku na pierwszym znalazła się Gazeta Wyborcza (328), na miejscu drugim - Rzeczpospolita (136), a na trzecim uplasował się Super Express (109).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Przegląd Sportowy (99), Fakt (80), Dziennik Gazeta Prawna (78), Puls Biznesu (17), Nasz Dziennik (13), Gazeta Polska Codziennie (4), Parkiet (3).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w listopadzie 2018 roku Polska The Times (14). Drugie miejsce należało do dziennika Głos Wielkopolski (13), a na trzecim miejscu znalazły się Dziennik Bałtycki, Gazeta Wrocławska, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni (9).

Tygodniki ogólnopolskie


W listopadzie 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich został Do Rzeczy (58). Tygodnik „Do Rzeczy” poinformował o liście, który „Georgette Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego, krytykując śledztwo prowadzone przez służby ws. reportażu o neonazistach stacji TVN, należącej do amerykańskiego Discovery Communications”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajęła Polityka (39), a trzecie należało do – Wprost (38).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W listopadzie liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (328).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (14).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazło się Do Rzeczy (58).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w listopadzie 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (355). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (142 ), a na trzecim Super Express (116). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (27).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (355).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (23), na drugim Polska The Times (16), a na trzecim Gazeta Pomorska (15). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (12).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (23).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Do Rzeczy (58), na drugim Wprost (49), a na trzecim Polityka (44). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (13).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Do Rzeczy (58).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 listopada 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: