eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Dokąd podróżowaliśmy w 2018 roku? Jordania z rekordem

Dokąd podróżowaliśmy w 2018 roku? Jordania z rekordem

2018-12-07 10:14

Dokąd podróżowaliśmy w 2018 roku? Jordania z rekordem

Jordania z 338% wzrostem wyszukiwań © navintar - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Nadeszła zatem pora podsumowań. Z tej okazji serwis KAYAK.pl przyjrzał się tegorocznym podróżom Polaków. Dokąd wybieraliśmy się najchętniej? Które zakątki świata przyciągały nas atrakcyjnymi cenami, a które zanotowały największy wzrost popularności? Rankingi odpowiadające na te pytania pozwalają prognozować, jakie kierunki mają szansę stać się hitem nadchodzącego lata.

Ulubieńcy polskich podróżnych: Bangkok, Londyn i Barcelona


Wprawdzie aż 8 pośród 10 najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast położonych jest w Europie, to jednak liderem popularności okazał się azjatycki Bangkok. Średnia cena przelotu do stolicy Tajlandii (w 2 strony) sięgała w tym roku 1978 zł i choć jest to drugi z najdroższych kierunków tego zestawienia, to wciąż chętnie wybieramy go na urlop. Na drugiej pozycji uplasował się Londyn ze średnią ceną biletu na poziomie 327 zł, a trzecią ulubioną destynacją polskich turystów okazała się Barcelona (499 zł).

Nowi faworyci: Jordania z 338% wzrostem wyszukiwań


Zebrane przez KAYAK.pl dane potwierdzają, że Polacy najchętniej zwiedzają Europę, ale jednocześnie dowodzą, że kraje, które w tym roku cieszyły się największym wzrostem popularności, rozsiane są po całym globie. Numerem jeden rankingu okazała się Jordania – która odnotowała aż 338% wzrost popularności. W pierwszej trójce zestawienia znalazły się także Martynika oraz Czarnogóra z – odpowiednio – 162% oraz 144% wzrostem wyszukiwań lotów w porównaniu do roku ubiegłego. Co może zaskakiwać, w zestawieniu znalazły się także Seszele (120% wzrost popularności), Albania oraz Oman (oba państwa odnotowały 56% wzrost wyszukiwań).

fot. mat. prasowe

Kraje o największym wzroście popularności w 2018 roku

Numerem jeden rankingu okazała się Jordania – która odnotowała aż 338% wzrost popularności.


2018 roku sprzyjał taniemu lataniu


W tym roku szczęście dopisało Polakom preferującym niskobudżetowe wyjazdy. Z analizy KAYAK.pl wynika, że ceny biletów lotniczych do ponad połowy z kierunków wchodzących w skład prezentowanego zestawienia wynosiły nie więcej niż średnio 450 zł za lot w obie strony w klasie ekonomicznej. Oznacza to, że często można było kupić te loty jeszcze taniej! Miastem, do którego można było polecieć najtaniej w 2018 roku, jest położona w Katalonii Girona ze średnimi cenami lotów na poziomie 230 zł. Z rankingu wynika również, że krajem najbardziej sprzyjającym taniemu lataniu są Włochy – aż 5 włoskich miast znalazło się w zestawieniu najtańszych kierunków podróży samolotem, a Mediolan i Wenecja trafiły do pierwszej trójki rankingu, zajmując odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Polacy wybierający się poza Europę najtaniej mogli polecieć do Tel Awiwu – średnie ceny lotów w obie strony wynosiły w tym roku 431 zł. Kolejnym najtańszym kierunkiem podróży okazał się Dubaj. Jednak pozaeuropejski ranking najtańszych kierunków podróży zdecydowanie zdominowały popularne wśród podróżnych z Polski miasta Azji Południowo-Wschodniej: Chiang Mai, Ho Chi Minh, Bangkok i Phuket, Kolombo oraz Manila, a średnia cena lotu w obie strony w klasie ekonomicznej wyniosła w przypadku tych miejsc nie więcej niż 2301 zł.

fot. mat. prasowe

Miasta, do których można było polecieć najtaniej w 2018 roku

Polacy wybierający się poza Europę najtaniej mogli polecieć do Tel Awiwu.


Aleksandra Pietraszek, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl, komentuje:
„Zanim na dobre zaczniemy 2019 rok, postanowiliśmy sprawdzić, dokąd Polacy podróżowali w tym roku. Choć kierunki takie jak Bangkok, Londyn czy Barcelona często pojawiają się w różnych rankingach popularności, cieszymy się, widząc, że Polacy śmiało zwracają się w stronę krajów jak Jordania, Albania czy Oman, które wciąż czekają na prawdziwy boom turystyczny. Planując przyszłoroczne podróże warto pamiętać, że tani lot niekoniecznie oznacza, że cały wyjazd okaże się tani. W takich sytuacjach może przydać się nasza funkcja Explore More pokazująca zestawienie wszystkich podstawowych kosztów podróży – lotu, noclegu i wydatków na miejscu – co ułatwia podróżnym zaplanowanie podróży w określonym budżecie”.

UWAGI
Analiza bazuje na wyszukiwaniach i kliknięciach na KAYAK.pl dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej, dokonanych między 1.07.2017 a 28.10.2018 oraz 1.07.2016 a 28.10.2017 dla podróży między 1.01.2018 a 31.12.2018 oraz 1.01.2017 a 31.12.2017 do wszystkich miejsc znajdujących się poza Polską. Ceny mogą ulec zmianie, a oferty mogą nie być już dostępne.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: