eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Służewiec - odrodzenie?

Służewiec - odrodzenie?

2018-11-27 13:05

Służewiec - odrodzenie?

Strefa © fot. mat. prasowe

Najemcy poszukujący powierzchni biurowych w Warszawie powinni zwrócić swą uwagę na Służewiec. Wprawdzie mówiło się, że dla tej lokalizacji nadeszły gorsze czasy, ale obserwacje prowadzone na rynku zdają się tego nie potwierdzać. Służewieckie centrum biznesowe dzielnie toczy bój o swoją pozycję. Sprzyjają temu zarówno deweloperzy, jak i władze miasta. Ci pierwsi działają na rzecz stworzenia przyjaznego środowiska, drudzy poprawiają stan służewieckiej infrastruktury.
Opracowany przez CBRE raport „Market View: Warszawski rynek biurowy po III kw. 2018” dowodzi, że dziś w poszukiwaniu wolnej powierzchni biurowej należy udać się przede wszystkim na Służewiec. Wskaźnik pustostanów w tym rejonie jest niemal dwukrotnie wyższy niż w całej Warszawie (18,6% vs 10%).
- W Warszawie jest bardzo duża rozbieżność pomiędzy potrzebami najemców powierzchni biurowych, a ich dostępnością – to jeden z głównych wniosków z naszego najnowszego raportu. Dlatego najemcy, którzy poszukują biur, powinni rozważyć warszawski Służewiec, który wyróżnia się większą niż średnia w stolicy liczbą pustostanów. To daje większe możliwości wyboru, a dodatkowo powstaje tutaj wiele atrakcyjnych dla pracodawców i pracowników inwestycji inicjowanych przez miasto i deweloperów – mówi Radosław Pawlak, Dyrektor w dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, CBRE.

Plan miasta na Służewiec


Autorzy raportu przekonują, że w Służewcu drzemie potencjał, który w ciągu kolejnych 2-5 lat pozwoli mu rozwinąć skrzydła w zakresie inwestycji biurowych. Pomóc w tym ma zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak i istniejąca już infrastruktura. Co więcej, warszawski ratusz planuje, aby służewiecką przestrzeń w jeszcze większym stopniu przystosować do potrzeb biznesu. Mowa tu m.in. o budowie trasy tramwajowej, która zapewni wygodne połączenie z przyszłego Dworca Południowego do zagłębia biurowego na Służewcu oraz w kierunku Śródmieścia i Woli. Jak deklarują władze miasta, tramwaje mają zacząć jeździć tą trasą najpóźniej w 2022 r. Komunikację usprawni także przebudowa ulicy Marynarskiej, która ma zostać poszerzona o ponad 10,5 metra, dzięki czemu powstaną aż trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Zakończenie tej inwestycji jest zaplanowane na 2019 r.

Komunikację usprawniła już zakończona w lipcu 2018 r. budowa ścieżki rowerowej o długości 4,5 km wzdłuż ul. Żwirki i Wigury, a także ścieżki wzdłuż ul. Puławskiej – o długości 17,6 km, która w pełni ukończona zostanie w IV kwartale tego roku. Na Mokotowie powstaną także nowe przedszkola i żłobki, m.in. przy ul. Spartańskiej, Maklakiewicza, al. Niepodległości. Głównym celem tych inwestycji miejskich jest poprawa komfortu warszawiaków.

fot. mat. prasowe

Strefa

Warszawski ratusz planuje, aby służewiecką przestrzeń w jeszcze większym stopniu przystosować do potrzeb biznesu


Plan deweloperów na Służewiec


Z drugiej strony, sami deweloperzy działają na rzecz tworzenia przyjaznego środowiska pracy w tej dzielnicy. Zjazdy foodtrucków, liczne wydarzenia sportowe, kina plenerowe – to tylko wybrane projekty, jakie oferują pracownikom i mieszkańcom Służewca.
– Biurowiec to nie tylko budynek. To przede wszystkim najemcy i ich pracownicy, którzy z niego korzystają, oraz jego otoczenie. Naszą rolą jako inwestora jest stworzenie atrakcyjnych warunków w każdym z tych wymiarów, poprzez wdrażanie zaawansowanych technologicznie, często pro-ekologicznych, rozwiązań w biurowcach. Dla przykładu w EMPARK-u zapraszamy do naszego kina plenerowego, organizujemy strefy kibica czy tez zapraszamy na udział w zajęciach sportowych. EMPARK to także najbardziej rozbudowana strefa sharedmobility w Polsce – w jednym miejscu można wypożyczyć rower, samochód hybrydowy i skuter elektryczny. Takie inicjatywy integrują najemców i stanowią wartość dodaną dla ich pracowników – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Nowe biura mają wzięcie

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: