eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Marvipol buduje aparthotel w Gdańsku

Marvipol buduje aparthotel w Gdańsku

2018-10-04 13:24

Marvipol buduje aparthotel w Gdańsku

Wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe

Firma Marvipol Development poinformowała właśnie o rozpoczęciu realizacji swojej najnowszej inwestycji. Tym razem chodzi o aparthotel. Obiekt zlokalizowany na granicy Wrzeszcza i Oliwy w Gdańsku pomieści 346 lokali. Zakończenie prac i przekazanie budynku do użytkowania zaplanowano na maj 2021 roku. Deweloper już zapowiada kolejne projekty inwestycyjne w Gdańsku i Kołobrzegu.
Marvipol Development (Marvipol) coraz chętniej decyduje się na projekty o charakterze inwestycyjnym. Jego najnowsza realizacja to aparthotel, który wzniesie się na działce zlokalizowanej przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku. Harmonogram prac zakłada, że zakończenie budowy i oddanie obiektu do użytkowania nastąpi w maju 2021 roku.

Spółka zawarła właśnie dwie umowy franczyzowe z InterContinental Hotels Group (IHG). Na tej podstawie obiekt będzie funkcjonował w ramach dwóch sieci: Holiday Inn Express oraz Staybridge Suites. Marvipol, na którego barkach spoczywa zarówno realizacja, jak i sprzedaż lokali, zyska dostęp do systemu rezerwacji IHG, a także będzie mógł korzystać z know-how IHG na etapie realizacji inwestycji oraz funkcjonowania budynku.
„Startujemy z kolejnym projektem lokali inwestycyjnych. To oznacza, że segment aparthoteli oraz apartamentów na wynajem staje się dla nas coraz bardziej interesujący i stanowi dobre uzupełnienie działalności mieszkaniowej i magazynowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracujemy z IHG. Holiday Inn Express i Staybridge Suites są uznanymi i popularnymi sieciami hotelowymi. Dlatego jesteśmy przekonani, że związanie się z silnym partnerem zapewni osiągniecie satysfakcjonującej rentowności i zwrotu z kapitału” – podkreśla Mariusz Poławski, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.

Wszystkie lokale w inwestycji będą oferowane osobom inwestującym w nieruchomości w formule aparthotelowej z ustalonym czynszem najmu.

Gdański obiekt będzie oferował łącznie 346 apartamentów. Z tego 210 pokoi, zlokalizowanych na piętrach od drugiego do szóstego, funkcjonować będzie pod marką Holiday Inn Express. Od piętra siódmego do dziesiątego dostępnych będzie 136 apartamentów pod brandem Staybridge Suites. Studia będą posiadać jedną lub dwie sypialnie i będą adresowane główne do gości hotelowych decydujących się na przedłużony pobyt.

Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji – w bezpośrednim sąsiedztwie centrum biznesowego w Gdańsku Oliwie, przy arterii łączącej Gdańsk z Sopotem i Gdynią, z łatwym dojazdem na lotnisko w Gdańsku oraz do dworców kolejowych w Oliwie, Wrzeszczu i Głównym w Gdańsku.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja inwestycji

Nowy aparthotel powstaje w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej.


Dla Marvipolu obecnie priorytetowym projektem w segmencie lokali inwestycyjnych jest budowa kompleksu Unique Tower na „warszawskim Manhattanie”. Obiekt powstający w doskonałej lokalizacji przy ul. Grzybowskiej 51, w ścisłym centrum stolicy, oferuje 448 lokali na wynajem w ramach inwestycji Unique Apartments oraz 58 prywatnych apartamentów ulokowanych na najwyższych kondygnacjach od 17 do 28 piętra. Apartamenty są sprzedawane jako lokale mieszkalne, a nie usługowe, co zwiększa atrakcyjność dla inwestorów. Oddanie do użytku kompleksu planowane jest na początek 2021 roku. W przygotowaniu Marvipol ma kolejne projekty deweloperskie będące produktami inwestycyjnymi. Pod ich realizację ma już zabezpieczone grunty m.in. w Gdańsku i Kołobrzegu. Deweloper zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić do sprzedaży inwestycję w Gdańsku przy ulicy Toruńskiej, gdzie oferowane będą lokale na wynajem.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: