eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VIII 2018

Monitoring mediów: cytowania VIII 2018

2018-09-21 13:39

Monitoring mediów: cytowania VIII 2018

Gazety © s-motive - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w sierpniu 2018 roku mamy zmianę na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich - tym razem jest to Gazeta Wyborcza. Rzeczpospolita spadła na pozycję drugą. Na miejscu trzecim uplasował się Dziennik Gazeta Prawna. Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich Do Rzeczy.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza serii artykułów, które ukazały się 21, 22 sierpnia i nawiązywały do kulis „afery podsłuchowej”. Dziennikarze przypomnieli, że tak zwana »afera podsłuchowa« wstrząsnęła kilka lat temu polską sceną polityczną. Kelnerzy z dwóch warszawskich restauracji rejestrowali rozmowy czołowych osobistości świata polityki i biznesu. Podsłuchy podłożone zostały na zlecenie biznesmena branży węglowej Marka Falenty. Taśmy zostały upublicznione w 2014 r. Wiele wskazuje na to, że sprawa będzie miała ciąg dalszy. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, powołując się na anonimowe źródło, politycy PiS mieli wiedzieć o podsłuchach pół roku przed wybuchem afery.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w sierpniu 2018 roku na pierwszym znalazła się Gazeta Wyborcza (207), na miejscu drugim - Rzeczpospolita (137), a na trzecim uplasował się Dziennik Gazeta Prawna (90).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (89), Super Express (57), Przegląd Sportowy (46), Nasz Dziennik (23), Puls Biznesu (15), Gazeta Polska Codziennie (2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w sierpniu 2018 roku Polska The Times (25). Drugie miejsce należało do Głosu Wielkopolski (8), a na trzecim miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki (6).

Tygodniki ogólnopolskie


W sierpniu 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich został Do Rzeczy (69). Najczęściej cytowano fragmenty fragmenty wywiadu z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który został opublikowany 27 sierpnia: „Jeżeli Trybunał dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy, to nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia, jak doprowadzić do drugiego precedensu, czyli zignorować orzeczenie TSUE jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Wprost (50), a trzecie – Tygodnik Powszechny (44).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W sierpniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (207).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (25).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się tygodnik Do Rzeczy (69).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w sierpniu 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (213). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (161), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (97). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Rzeczpospolitej (24).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (213).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (29), na drugim Gazeta Krakowska (13), a na trzecim Dziennik Bałtycki i Głos Wielkopolski (10). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Krakowskiej (9).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (29).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Do Rzeczy (106), na drugim Wprost (76), a na trzecim Tygodnik Powszechny (47). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Do Rzeczy (37).

Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 sierpnia 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: