eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › 41% ruchu w sieci pochodzi spoza Polski. To szansa dla e-commerce

41% ruchu w sieci pochodzi spoza Polski. To szansa dla e-commerce

2018-09-25 10:30

41% ruchu w sieci pochodzi spoza Polski. To szansa dla e-commerce

41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski © thodonal - Fotolia.com

W naszym kraju za ruch w sieci w znacznej mierze odpowiadają oczywiście internauci z Polski, ale odsetek odsłon spoza naszego terytorium także przedstawia się całkiem imponująco. Z analizy 1 miliarda zapytań przychodzących na serwery spółki nazwa.pl wynika, że aż 41% z nich generują użytkownicy zagraniczni. Te wyniki rzucają zupełnie nowe światło na to, na co powinien zwrócić szczególną uwagę rynek e-commerce. Dziś dla powodzenia w e-handlu kluczowe znaczenie może mieć szybkość ładowania się stron.
Jeśli wziąć pod uwagę, że ponad 3/4 z 38,14 mln Polaków (78%) to internauci, to skala ruchu w sieci, który generują odsłony spoza naszego kraju, jest tym bardziej zaskakująca.

Z najnowszych badań, które nazwa.pl przeprowadziła na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że największą grupę osób odwiedzających nasze strony stanowią Europejczycy (21%), a za nimi plasują się mieszkańcy Ameryki Północnej (15%). Pozostałe lokalizacje generowały około 5% ruchu na polskich serwisach. Te statystyki mogą być szczególnie istotne dla branży e-commerce, która musi jednak zdawać sobie sprawę, że konwersja ruchu w sieci na zamówienia jest oczywiście możliwa, ale może być o nią trudno przy np. wolno działającej stronie www.

W erze globalizacji korzystanie z usługodawcy hostingowego optymalizującego szybkość działania stron WWW, nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, może przynieść realne zyski. W związku z tym, że aż 41% ruchu do stron WWW kierowane jest spoza Polski, wybór nieodpowiedniego dostawcy usług hostingowych może oznaczać utratę ponad 1/3 odwiedzin. Zbyt długie wczytywanie stron WWW może bowiem oznaczać rezygnację użytkowników z ich odwiedzenia. Z badań przeprowadzonych przez Google wynika, że strona ładująca się powyżej 5 sekund (w porównaniu do tej ładującej się 1 sekundę) traci blisko 40% konwersji, a współczynnik odrzuceń rośnie o ponad 100%.

fot. thodonal - Fotolia.com

41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski

z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski.


Uzyskane wyniki potwierdzają wcześniejsze obserwacje dotyczące ilości zapytań do serwerów DNS Anycast nazwa.pl, gdzie również ponad 40% zapytań kierowane było spoza Polski.
Serwery DNS Anycast nazwa.pl, zlokalizowane w kilkunastu miastach na 6 kontynentach, przyspieszają działanie serwisów WWW obsługiwanych przez nazwa.pl o kilkanaście procent w stosunku do stron umieszczonych na serwerach innych dostawców" - zauważa

Niebagatelne znaczenie dla szybkości wczytywania się strony WWW ma również zapewnienie szybkiej transmisji danych na trasie od serwera do komputera użytkownika oraz odpowiednio dużej przepustowości łącza. Parametry takie można osiągnąć poprzez bezpośrednie połączenia pomiędzy operatorami internetowymi z pominięciem firm pośredniczących w transmisji. Połączenia takie realizuje się zazwyczaj przy użyciu łącz światłowodowych w niezależnych punktach wymiany ruchu.
Bezpośrednia wymiana ruchu w węzłach znajdujących się we Frankfurcie, Nowym Jorku (DE-CIX) czy Amsterdamie (AMS-IX), w których znajduje się infrastruktura nazwa.pl, spowodowała wzrost ilości wyświetleń stron WWW naszych Klientów wśród osób łączących się z Europy i USA. Jest to zrozumiałe, bo strony te działają teraz dużo szybciej, niezależnie od pory dnia" – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Ciekawym rozwiązaniem przyspieszającym ładowanie się serwisów WWW jest także technologia Content Delivery Network (CDN), czyli duży, rozproszony system dostarczania treści do wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu w Internecie. Technologia ta wdrażana jest przez największych dostawców usług, zapewniając użytkownikom znacznie szybszy dostęp do danych zawartych na serwerach.

Powyższe dane, analizowane na bazie blisko 25% domen funkcjonujących w Polsce, jasno wskazują, że aby odnosić sukcesy, nie można ograniczać się tylko do rynku polskiego, ale należy zapewnić prawidłową obsługę również dla użytkowników łączących się spoza terytorium Polski. Kilkunastoletnia obecność Polski w Unii Europejskiej, wymiana handlowa z firmami w UE, emigracja zarobkowa i duża liczba podróżujących Polaków powoduje, że należy zadbać o to, aby serwis WWW był doskonale widoczny nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: