eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościeGospodarka.pl poleca › 6 poradników, które warto przeczytać

6 poradników, które warto przeczytać

2018-09-06 09:04

6 poradników, które warto przeczytać

6 poradników, które warto przeczytać © efks - Fotolia.com

Jak żyć? Co jeść? Jak odpoczywać? Jak chorować? Jak wyjść za mąż, jak się rozwieść, jak biegać, jak spać, jak się relaksować. Od znanego top managera czy profesora uniwersytetu z Ivy League, po celebrytkę czy uczestniczkę reality show. Poradniki piszą już wszyscy, ale które z nich są w ogóle warte przeczytania? Wybraliśmy dla Was 6 pozycji, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.
Wydawać by się mogło, że są rzeczy oczywiste. Jednak obecność na rynku publikacji poradnikowych tak oczywistych zagadnień jak spanie, wypoczywanie czy nawet picie alkoholu zmusza do traktowania niektórych publikacji tego typu z przymrużeniem oka. Tak zresztą do tego tematu podchodzi część autorów, traktując swoje dzieła jako humorystyczne porady. My przejrzeliśmy szerszą listę poradników i wybraliśmy sześć szczególnie ciekawych propozycji.1. Nie wierz swemu umysłowi. Intuicji też nie


Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak działa Twój własny umysł? Dlaczego podejmujesz takie, a nie inne decyzje? Dlaczego jedne decyzje podejmujesz bardzo szybko, a na inne potrzebujesz namysłu? Czy zdarzyło Ci się po przemyśleniu zmienić wcześniejszą opinię? A może zastanawiałeś się nad tak zwanymi oczywistościami, które po dokładnym przyjrzeniu się, już tak oczywiste nie są? Ludzkie myślenie zawiera wiele pułapek, a o niektórych z dowiesz się z poradnika Pułapki myślenia Daniela Kahnemana.
Pułapki myślenia, Daniel Kahneman


Pułapki myślenia
Daniel Kahneman

Cena rynkowa: 49,00 zł
Cena promocyjna: 31,85 zł [ zamów ]
taniej o 17,15 zł (35%)

2. Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą? Nieprawda!


Wbrew znanemu przysłowiu praca i oszczędzanie to dopiero pierwszy etap dochodzenia do bogactwa. Drugi, dużo ważniejszy, by nie powiedzieć, że kluczowy, to umiejętne pomnażanie zarobionych i zaoszczędzonych pieniędzy. Ale jak tego dokonać? Na to pytanie odpowiadają Robert T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter w poradniku Bogaty ojciec biedny ojciec.
Bogaty ojciec biedny ojciec


Bogaty ojciec biedny ojciec
Sharon Lechter Robert T. Kiyosaki Sharon L Lechter

Cena rynkowa: 34,00 zł
Cena promocyjna: 22,78 zł [ zamów ]
taniej o 11,22 zł (33%)

3. Konflikt: walka na noże, czy może porozumienie?


W sytuacji konfliktowej możemy znaleźć się w różnych okolicznościach. W związku, w pracy, na drodze, w urzędzie. Różne też mogą być strategie rozwiązywaniu konfliktu – od rozkręcania go, po wygaszanie. Zawsze jednak u początki drogi do łagodzenia konfliktu stoi analiza racji drugiej strony, jej potrzeb oraz lęków. W poradniku Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy Marshall B. Rosenberg tłumaczy, jak krok po kroku rozwiązywać konflikt z poszanowaniem interesów obu jego stron.
Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy


Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy
Marshall B. Rosenberg

Cena rynkowa: 29,90 zł
Cena promocyjna: 22,72 zł [ zamów ]
taniej o 7,18 zł (24%)

4. Jak wpływać na ludzi. Klasyk reklamy, marketingu …i manipulacji


Pozycja znana chyba wszystkim z branży marketingu. A jeśli nie znana to do natychmiastowego przeczytania. Ale to także pozycja dla wszystkich „z drugiej strony barykady”, czyli konsumentów chcących się bronić przed różnymi technikami sprzedażowymi i metodami wywierania wpływu, także w marketingu politycznym. Biblia technik wywierania wpływu, ale i szczepionka na metody manipulacji. Koniecznie przeczytaj Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka Roberta Cialdiniego.
Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka


Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Robert Cialdini

Cena rynkowa: 49,90 zł
Cena promocyjna: 33,43 zł [ zamów ]
taniej o 16,47 zł (33%)

5. Jak zabić stres. Nie tylko folia bąbelkowa


Stres oddziałują na nas już od rana do wieczora: korek w drodze do pracy, problemy w pracy, kolejka przy kasie podczas zakupów, postój w korku w trakcie powrotu do domu. Innych powodów do zmartwień też nie brakuje: kredyt, brak podwyżki, rosnące koszty utrzymania, dzieci. W życiu każdego są takie dni, gdy z trudem powstrzymuje się od wybuchnięcia. Wtedy mogą się przydać różne techniki i zabawy relaksacyjne, pozwalające na chwilę odetchnięcia, przy jednoczesnej lekkiej gimnastyce umysłu. Warto wówczas zwrócić uwagę na Odstresuj się. Zabawy kreatywne dla dorosłych.
Odstresuj się. Zabawy kreatywne dla dorosłych


Odstresuj się. Zabawy kreatywne dla dorosłych
Cena rynkowa: 9,99 zł
Cena promocyjna: 8,99 zł [ zamów ]
taniej o 1,00 zł (10%)


6. Kretyni są wszędzie. Mój szef i współpracownicy to idioci. Nie mówiąc o klientach


Jeśli pracujesz w dużej, międzynarodowej korporacji to zrozumiesz przesłanie i cel powstania tego poradnika. Zresztą jeśli Twoim pracodawcą jest krajowa firma, to też to zrozumiesz. A jeśli jesteś freelancerem to książka ta jest zdecydowanie dla Ciebie. Zdarza Ci się, że na spotkaniu tłumaczysz zdałoby się prosty pomysł, a nikt nie rozumie o co chodzi? Albo dla odmiany od godziny słuchasz mowy szefa o zmianach w organizacji działów a Ty ni w ząb nie rozumiesz o co chodzi? A może klient co chwila przedstawia Ci sprzeczne wizje i zamiary? Tak, wtedy ten poradnik jest dla Ciebie. To jedyny w zestawieniu poradnik humorystyczny - Otoczeni przez idiotów Thomasa Eriksona.
Pułapki myślenia, Daniel Kahneman


Otoczeni przez idiotów
Thomas Erikson

Cena rynkowa: 39,90 zł
Cena promocyjna: 31,92 zł [ zamów ]
taniej o 7,98 zł (20%)

Oczywiście powyższe tytuły nie wyczerpują wszystkich pozycji poradnikowych, które proponujemy. Teraz wszystkie opisane poradniki, jak i wiele innych można nabyć w .
Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki,
Powyższy artykuł nie jest tekstem sponsorowanym. Jest to opis wyszukanej przez nas oferty, którą z czystym sumieniem możemy polecić Wam do rozważenia. Dokładnie analizujemy warunki oferty, sprawdzamy wszystkie gwiazdki i haczyki, czytamy drobny druczek i regulaminy. Nie otrzymujemy za to wynagrodzenia, ani za publikację artykułu. Dlatego w tekście zamieściliśmy linki do formularzy oferty z programu partnerskiego, w którym uczestniczymy. Jeśli uważasz, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i chcesz skorzystać z oferty, użyj proszę naszych linków. Tylko wówczas nasza praca i czas poświęcone na przygotowanie tego artykułu zostaną wynagrodzone.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

3 5

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj