eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VII 2018

Monitoring mediów: cytowania VII 2018

2018-08-20 13:29

Monitoring mediów: cytowania VII 2018

Gazety © BillionPhotos.com - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w lipcu 2018 roku mamy zmianę na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich - tym razem jest to Rzeczpospolita. Na miejscu drugim Gazeta Wyborcza. Na miejscu trzecim uplasował się Przegląd Sportowy. Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji Dziennik Bałtycki, a wśród tygodników ogólnopolskich Sieci.
Rzeczpospolita pozycję lidera zawdzięcza artykułowi pt. „W PiS referendum bez szans”: „Poważne obawy o termin, koszty oraz frekwencję - to podstawowe wątpliwości, jakie ma Prawo i Sprawiedliwość co do pomysłu referendum konsultacyjnego, do którego dąży prezydent Andrzej Duda. W tym tygodniu Senat na ostatnim posiedzeniu przyjmie lub odrzuci wniosek, który w ubiegły piątek zaprezentował prezydent Andrzej Duda. Jak wynika z informacji Rzeczpospolitej, wszystko wskazuje na to, że wniosek prezydenta Dudy zostanie w głosowaniu odrzucony przez senatorów PiS”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lipcu 2018 roku na pierwszym znalazła się Rzeczpospolita (148), na miejscu drugim - Gazeta Wyborcza (105), a na trzecim uplasował się Przegląd Sportowy (81).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Super Express (73), Fakt (61), Dziennik Gazeta Prawna (55), Puls Biznesu (19), Nasz Dziennik (5), Gazeta Polska Codziennie (3) i Parkiet (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w lipcu 2018 roku Dziennik Bałtycki (19). Drugie miejsce należało do Gazety Krakowskiej (17), a na trzecim miejscu znalazła się Gazeta Wrocławska (12).

Tygodniki ogólnopolskie


W lipcu 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich zostały Sieci (86). Najczęściej cytowano fragmenty wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który został opublikowany 9 lipca: „Czy Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta w kolejnych wyborach? - Ten wybór majaczy już na horyzoncie. Majaczy. I gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Newsweek Polska (37), a trzecie – Do Rzeczy (29).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W lipcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita (148).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Dziennik Bałtycki (19).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się tygodnik Sieci (86).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lipcu 2018 roku najczęściej pisano o Rzeczpospolitej (168). Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza (108), a na trzecim Super Express (91). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej (20).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Rzeczpospolitej (168).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (23), na drugim Dziennik Bałtycki (22), a na trzecim Gazeta Wrocławska (16). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (8).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (23).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Sieci (87), na drugim Newsweek Polska (41), a na trzecim Wprost (34). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Wprost (9).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Sieci (87).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 lipca 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: