eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VI 2018

Monitoring mediów: cytowania VI 2018

2018-07-20 13:35

Monitoring mediów: cytowania VI 2018

Gazeta © contrastwerkstatt - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w czerwcu 2018 roku mamy zmianę na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich - tym razem jest to Fakt. Majowy lider - Gazeta Wyborcza - spada na pozycję trzecią. Na miejscu drugim uplasowała się Rzeczpospolita. Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji Polska The Times i Gazeta Olsztyńska, a wśród tygodników ogólnopolskich Sieci i Gazeta Polska.
Fakt pozycję lidera zawdzięcza artykułowi pt. „POSEŁ PIĘTA Zawieszony i wyrzucony!”. Poinformowano w nim, że poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Jak ustalił Fakt, „poseł Pięta był namawiany, by sam podjął takie decyzje, ale nie zamierzał tego zrobić. - Był przekonany, że wspiera go tylu kolegów i prawicowe media, że ocaleje - mówi nasz rozmówca z PiS. Nie przewidział chyba, że w końcu publikacje Faktu o jego wyczynach przeczyta leżący wciąż w szpitalu prezes PiS Jarosław Kaczyński (69 l.)”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w czerwcu 2018 roku na pierwszym znalazł się Fakt (287), na miejscu drugim - Rzeczpospolita (103), a na trzecim uplasowała się Gazeta Wyborcza (101).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Super Express (62), Dziennik Gazeta Prawna (61), Przegląd Sportowy (56), Puls Biznesu (19), Gazeta Polska Codziennie (17), Nasz Dziennik (7), Trybuna (2) i Parkiet (2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym zostały w czerwcu 2018 roku Polska The Times i Gazeta Olsztyńska (po 17). Drugie miejsce należało do dziennika Głos Wielkopolski (11), a na trzecim miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki (8).

Tygodniki ogólnopolskie


W czerwcu 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich zostały Sieci i Gazeta Polska (po 41). Najczęściej cytowano fragmenty wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim, który został opublikowany 13 czerwca w Gazecie Polskiej: „W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Newsweek Polska (29), a trzecie – Polityka (23).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W czerwcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich został Fakt (287).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasowały się Polska The Times i Gazeta Olsztyńska (po 17).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazły się Sieci i Gazeta Polska (po 41).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w czerwcu 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (148). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (137), a na trzecim Przegląd Sportowy (88). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (47).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (148).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Olsztyńska (18), na drugim Polska The Times (17), a na trzecim Głos Wielkopolski (12). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (8).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Olsztyńska (18).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Gazeta Polska (48), na drugim Newsweek Polska (44), a na trzecim Wprost (42). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Wprost (42).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Gazeta Polska (48).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 czerwca 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: