eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Skanska buduje Centrum Południe we Wrocławiu

Skanska buduje Centrum Południe we Wrocławiu

2018-07-24 10:59

Skanska buduje Centrum Południe we Wrocławiu

Skanska buduje Centrum Południe we Wrocławiu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W sercu Wrocławia znowu pojawił się ciężki sprzęt budowlany. Tym razem prace związane będą z realizacją Centrum Południe - kompleksu biurowego, w skład którego wejdzie pięć zróżnicowanych architektonicznie budynków. Cała inwestycja dostarczy na dolnośląski rynek około 85 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. Za projekt I etapu inwestycji, w którym powstaną dwa biurowce, odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski. 1/4 działki stanowić będzie przestrzeń wspólna, tworzona z myślą o relaksie, rekreacji oraz ekspozycji sztuki.
Wrocław, zbieg ulic Powstańców Śląskich oraz Szczęśliwej. To właśnie pod tym adresem powstaje Centrum Południe - najnowsza inwestycja firmy Skanska. Obiekt wznosi się w miejscu, które od wrocławskiej starówki dzieli zaledwie 15-minutowy spacer. Równie blisko jest stamtąd do głównego dworca kolejowego i głównego dworca autobusowego, a także centrów akademickich i dzielnic mieszkalnych.
Centrum Południe to już siódmy projekt biurowy Skanska we Wrocławiu. Obecnie realizujemy także projekt Nowy Targ, którego budowa zostanie zakończona w drugiej połowie 2019 roku. Inwestujemy w stolicy Dolnego Śląska, ponieważ jest to trzeci największy rynek biurowy w Polsce po Warszawie i Krakowie, a jednocześnie pierwszy rynek regionalny wybrany przez naszą spółkę biurową. W Skanska wierzymy w miasta regionalne i dlatego jesteśmy aktywni w aż sześciu lokalizacjach poza stolicą - mówi Mariusz Krzak, Dyrektor Regionalny w spółce biurowej Skanska.

Plany dotyczące pierwszego etapu prac zakładają powstanie dwóch budynków, których łączna powierzchnia sięgnie 26 tys. mkw. Jeden z nich będzie miał 15 kondygnacji, a drugi sześć. Projekt otwiera zaakcentowany wyraźnie narożnik z zapraszającym do środka placem. Na wysokości od trzeciego do piątego piętra obu budynków powstanie łącznik spajający oba biurowce, co tworzy swoistą bramę do wewnętrznego pasażu, w którym zostanie zaprojektowana m.in. strefa relaksu z fontanną. W tej fazie projektu powstanie także dwukondygnacyjny podziemny parking, wyposażony w dużej części w punkty ładowania samochodów elektrycznych. Aby ułatwić użytkowanie budynku oraz korzystanie z jego udogodnień, na projekcie Centrum Południe wprowadzone zostanie autorskie rozwiązanie Skanska – aplikacja Connected by Skanska. Umożliwia ona m.in. wjazd na parking bez tradycyjnej plastikowej karty, dostęp do budynku za pomocą telefonu czy integrujące społeczność budynkową usługi jak carpooling czy tzw. ściana społecznościowa. Możliwość ciągłego rozwoju funkcji Connected by Skanska daje nam możliwość adaptacji na poszczególnych fazach projektu, co pozwala spełniać najwyższe wymagania, jakie stawia nam zmieniający się świat.
Tworząc biurowce myślimy nie tylko o osobach, które będą na co dzień w nich pracować, ale także o lokalnych społecznościach z danej części miasta. Dlatego też, przed startem projektu przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, aby poznać ich potrzeby - dodaje Mariusz Krzak.

Kompleks Centrum Południe jest projektowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Jako pierwszy budynek we Wrocławiu będzie certyfikowany w systemie WELL. Skanska planuje także ubiegać się tu o certyfikat LEED na poziomie Platinum. Kompleks będzie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim - wg standardów określonych dla certyfikatu „Obiekt bez barier”.

fot. mat. prasowe

Centrum Południe - wizualizacja

Autorem projektu architektonicznego budynków pierwszego etapu inwestycji jest pracownia APA Wojciechowski


Centrum Południe – kluczowe fakty i liczby:


  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 85 000 mkw. GLA
  • Dwa powstające właśnie budynki zaoferują najemcom ok. 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej
  • Budowa pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się w Q3 2018 roku. Jej zakończenie zaplanowane jest na Q2 2020 roku
  • Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego budynków pierwszego etapu inwestycji jest pracownia APA Wojciechowski. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: