eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Kurs waluty to nie wszystko

Kurs waluty to nie wszystko

2018-07-16 00:01

Kurs waluty to nie wszystko

Kurs waluty to nie wszystko © alfexe - Fotolia.com

Komunikat PR

Przedsiębiorcy rozliczający się w walucie, zwracają uwagę nie tylko na samą wysokość kursów walut, która obecnie na platformach internetowych niewiele się od siebie różni. W biznesie liczy się też bezpieczeństwo, czas realizacji wymiany, możliwość bezpośredniej wysyłki przelewu za granicę i tanie przelewy w trybie OUR. To czynniki, które decydują o wyborze konkretnego serwisu do realizacji wymiany walut i przelewów.
Kursy w kantorach internetowych znacznie odbiegają od kursów w placówkach stacjonarnych i bankach. W tych ostatnich spready wynoszą nawet kilkadziesiąt groszy, a w sieci zaledwie kilka groszy. Na społecznościowych platformach wymiany walut, takich jak największy obecnie Walutomat.pl, może być jeszcze taniej, gdyż tam nie ma spreadu, jedynie niewielka prowizja od wymiany (max. 0,2 proc.). Dlatego znaczna część przedsiębiorców zdecydowała się na wymianę euro, dolarów, czy funtów w internecie.

Sama cena to jednak nie wszystko, na co zwraca uwagę biznes. Tutaj liczy się też czas. Nie chcemy przecież przed ekranem spędzić godziny na wysłaniu przelewu. Czekanie na zaksięgowanie środków może w niektórych e-kantorach tyle trwać. Warto więc poszukać takiego, który ma szybkie rozwiązania. Przykładowo Walutomat.pl umożliwia wygodne wpłaty w PLN poprzez Przelewy24. Dzięki temu wpłacamy środki na wymianę zaledwie “w kilka kliknięć”. 93 proc. transakcji jest tam realizowanych w mniej niż 30 min. Serwis ten też znalazł się na podium rankingu najszybszych kantorów internetowych magazynu Forbes.

Rozliczenia biznesowe z zagranicą mogą być drogie także ze względu na opłaty za przelewy zagraniczne. - Co zrobić, kiedy chcemy wysłać kontrahentowi konkretną kwotę pieniędzy i mieć gwarancję, że taka właśnie dotrze? W tym wypadku jedyną opcją jest wybór trybu OUR. Pozostałe nie gwarantują dotarcia konkretnej kwoty przelewu na konto odbiorcy. W przypadku pozostałych opcji, a więc SHA i BEN, kwota przelewu, która dotrze do odbiorcy może być dużo niższa. Wysokość przelewu może być obciążona choćby kosztami banków pośredniczących, które biorą udział w tej transakcji - mówi Krzysztof Pawlak, dealer walutowy w Walutomat.pl.

W bankach taki przelew może kosztować nawet kilkaset złotych. Dlatego znów wygrywa tutaj atrakcyjnymi kosztami przelewów zagranicznych, także tych przyspieszonych, które dotrą do odbiorcy tego samego dnia.

Kolejną kwestią decydującą przy wyborze serwisu wymiany walut jest bezpieczeństwo. Chcemy mieć pewność, że nasze środki są bezpieczne. A są to niemałe kwoty, bo transakcje biznesowe opiewają w kantorach internetowych nawet na miliony złotych. Dlatego zawsze powinno się wybierać serwisy, które posiadają licencję Krajowej Instytucji Płatniczej, wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Warto też korzystać ze znanych firm, mających pozytywne opinie klientów.

Same kursy walut więc to nie wszystko, na co zwracają uwagę przedsiębiorcy przy wyborze waluty. Oprócz ceny liczy się też jakość i bezpieczeństwo.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: