eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Gdzie najszybszy internet mobilny w VI 2018?

Gdzie najszybszy internet mobilny w VI 2018?

2018-07-12 11:49

Gdzie najszybszy internet mobilny w VI 2018?

Gdzie najszybszy internet mobilny? © sumoyut - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Jaką szybkość internetu mobilnego oferują działający w naszym kraju operatorzy komórkowi? Czy liderem szybkości jest Orange, Play, Plus czy T-Mobile? Odpowiedzi na te pytania dostarcza najnowsza edycja Rankingu Operatorów Komórkowych RFBenchmark. Podstawą zestawienia są pomiary dokonywane przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark. Oto wyniki, jakie udało się osiągnąć operatorom w czerwcu br.
Najnowszą analizę portalu sporządzono w oparciu o 26127 pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark. Większość testów (72,93%) dotyczyło technologii 4G, 26,23% stanowiły testy 3G, a analizy 2G - zaledwie 0,84%. Jeżeli przyjrzeć się udziałowi poszczególnych operatorów, to najczęściej testowano sieć Plusa (35,64%), a w następnej kolejności Orange (28,97%), a następnie Play (24,63%) oraz T-Mobile (10,76%).

Szybkość internetu mobilnego w Polsce – kto był liderem w czerwcu?


Analiza czerwcowych pomiarów dowodzi, że Orange był liderem zarówno pod względem średniej szybkości pobierania danych (34,21 Mb/s), jak i średniej szybkości wysyłania danych (13,86 Mb/s). Najniższą w tym miesiącu wartość ping osiągnęło T-Mobile z wynikiem 36,34 ms. Warto przypomnieć, że w kwietniu Orange prowadził we wszystkich trzech badanych czynnikach.

fot. mat. prasowe

Ping LTE

Najwyższą wartość Ping miał Plus.


Średnia szybkość pobierania danych: Orange


Orange wciąż utrzymuje pozycję lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Tym samym jest na prowadzeniu już od czterech miesięcy z rzędu! W porównaniu do poprzednich miesięcy Pomarańczowy operator zaprezentował jednak słabszy wynik – 30,06 Mb/s. Za nim jest T-Mobile (28,3 Mb/s) oraz Plus (21,9 Mb/s). Ranking w czerwcu w tej kategorii zamyka Play z wynikiem 20,17 Mb/s.

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych 3G

W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą okazał się T-Mobile.


Średnia szybkość wysyłania danych: T-Mobile


Wszyscy, którzy spodziewali się dominacji Orange w czerwcu mogą czuć się rozczarowani. Tym razem pod względem najlepszego operatora, który oferuje najszybszą średnią szybkość wysyłania danych nastąpiła zmiana. T-Mobile wyprzedził Orange notując wynik 11,94 Mb/s. Dotychczasowy lider, który ostatecznie zajął drugie miejsce miał niewiele słabszy rezultat – 11,58 Mb/s. W czerwcowym zestawieniu na trzecim miejscu znalazł się Plus (11,42 Mb/s). Na końcu stawki zaś Play z dużo gorszym wynikiem od pozostałej trójki – 7,12 Mb/s.

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych 3G

W szybkości wysyłania danych 3G liderem okazał się T-Mobile.


Najniższa wartość ping: T-Mobile


Kolejność operatorów pod względem najniższej wartości ping wygląda dokładnie tak samo, jak w ubiegłym miesiącu. T-Mobile po raz drugi osiągnął najlepszy wynik – 38,12 ms. Goni go Orange (40,37 ms) oraz Play (40,75 ms). Najwyższą wartość ping osiągnął po raz kolejny Plus (45,32 ms).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych LTE

Zdecydowanym liderem marca okazał się Orange.


W jaki sposób zebraliśmy dane do rankingu?


Pomiary są zbierane od użytkowników korzystających z naszej aplikacji mobilnej. Dzięki niej możemy mierzyć podstawowe parametry sieci komórkowej – między innymipoziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej czy też państwie, na terenie którego znajduje się smartfon. Dodatkowo na żądanie wykonywane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia.

W momencie, gdy aplikacja odnotuje niskiej jakości połączenie głosowe, brak usług internetu mobilnego lub innej usługi, ma ona możliwość zaraportowania aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych LTE

W kategorii szybkości wysyłania danych LTE brylował T-Mobile.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: