eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media V 2018

Najczęściej cytowane media V 2018

2018-06-26 00:36

Najczęściej cytowane media V 2018

TV © madeaw - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w maju 2018 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów zaszły niewielkie zmiany. Na pozycję lidera wskoczył z miejsca drugiego TVN24. TVN spadł na pozycję trzecią. Natomiast radio RMF FM uplasowało się na miejscu drugim. Rzeczpospolita wciąż na pozycji czwartej. Na piątym miejscu Wirtualna Polska.
Największą uwagę dziennikarzy ponownie przykuł protest rodziców osób niepełnosprawnych.

Prasa


W maju 2018 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była ponownie "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza informacjom w sprawie wyników sondażu IBRiS na temat poparcia dla partii politycznych. Na miejscu drugim pojawiła się "Gazeta Wyborcza", a "Fakt" spadł na pozycję trzecią.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników maja nowym liderem zostały "Sieci Prawdy". Stało się tak dzięki informacjom o możliwości wyłudzeń finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Na drugim miejscu bez zmian "Wprost, a na pozycji trzeciej pojawiła się "Polityka"

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników ponownie liderem zostały „Perspektywy”, a „Forbes” pozostał na miejsce drugie. Na trzecim miejscu nowość - "Press".

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

W maju pierwsze miejsce w rankingu przypadło TVN24.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem maja okazały się „Sieci Prawdy”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

„Perspektywy” znalazły się w maju na pierwszym miejscu wśród miesięczników dzięki najnowszemu rankingowi szkół wyższych.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w maju 2018 zmiany na podium. Liderem została TVN24, dzięki informacjom na temat przygotowanego sondażu poparcia dla protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Kolejne miejsca na podium to TVN oraz TVPinfo.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych najwięcej cytowań w maju uzyskał TVN24.


Radio


RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych, wyprzedzając Radio ZET oraz PR1. Swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

fot. mat. prasowe

Radio

RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych.


Portale internetowe


W maju na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych ponownie Wirtualna Polska. Kolejne miejsca zajęły Onet.pl i Wpolityce.pl. Swoją pozycję Wirtualna Polska zawdzięcza wywiadowi z Łukaszem Skorupskim.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym w maju została Wirtualna Polska.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem maja został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna. Na kolejnych miejscach uplasowały się także bez zmian „Puls Biznesu” oraz „Forbes”.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w maju znalazło się Radio Szczecin dzięki informacji o agencji towarzyskiej, która funkcjonuje w szczecińskim apartamencie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Na drugim miejscu uplasowało się Radio Gdańsk, a za nim Radio Plus.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu znalazło się Radio Szczecin.


Badanie przeprowadzono na podstawie 30 155 przekazów z mediów (materiałów prasowych, programów radiowych, telewizyjnych i materiałów z portali internetowych) z okresu od 1 do 31 maja 2018 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 31 584 razy (25 960 razy w portalach internetowych, 3 148 w prasie, 1 847 w telewizji i 629 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Sposób na opiniotwórczość

    Realista / 2018-06-26 21:59:18

    Wystarczy mieć portal i wydawnictwo prasowe. Na portalu cytujemy własne wydawnictwo i jego "opiniotwórczość" rośnie do wymaganego przez nas poziomu. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: