eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania IV 2018

Monitoring mediów: cytowania IV 2018

2018-05-25 08:40

Monitoring mediów: cytowania IV 2018

Gazeta © natara - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w kwietniu 2018 roku mamy zmianę na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich - tym razem jest to Rzeczpospolita. Na kolejnych miejscach podium także zmiany. Na miejscu drugim uplasował się Fakt, a Gazeta Wyborcza spadła na pozycję trzecią. Wśród dzienników regionalnych liderem ponownie została Gazeta Wrocławska, a wśród tygodników ogólnopolskich zwycięża tym razem Gazeta Polska.
Rzeczpospolita pozycję lidera zawdzięcza publikacji wyników najnowszego sondażu IBRiS, z którego wynika, że obaj czołowi potencjalni kandydaci na prezydenta - Andrzej Duda i Donald Tusk - cieszą się niemal identycznym poparciem. Na obecnego prezydenta zagłosowałoby dziś 33,5 proc. Polaków, a na byłego premiera - 33 proc. Trzecim najczęściej wskazywanym kandydatem był obecny prezydent Słupska Robert Biedroń.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w kwietniu 2018 roku na pierwszym znalazła się Rzeczpospolita (142), na miejscu drugim - Fakt (106), a na trzecim uplasowała się Gazeta Wyborcza (99).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Super Express (79), Dziennik Gazeta Prawna (36), Przegląd Sportowy (28), Nasz Dziennik (14), Puls Biznesu (11), Gazeta Polska Codziennie (4), Trybuna (2) i Parkiet (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym została w kwietniu 2018 roku Gazeta Wrocławska (14). Na dalszych miejscach podium na miejscu drugim Gazeta Krakowska (12), a na trzecim miejscu znalazł się Polska The Times (9).

Tygodniki ogólnopolskie


W kwietniu 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich została Gazeta Polska (91). Najczęściej cytowano fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który ukazał się na początku kwietnia. Szef PiS-u zapowiedział kolejne zmiany w prawie, które tym razem mają być konsultowane z Komisją Europejską. Wszystko po to, aby - jak sam powiedział - „unormować sytuację”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Wprost (59), a trzecie – Do Rzeczy (36).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W kwietniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita (142).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasowała się Gazeta Wrocławska (14).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Gazeta Polska (91).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w kwietniu 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (186). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (164), a na trzecim Super Express (93). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (87).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (186).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Pomorska (17), na drugim Gazeta Wrocławska (15), a na trzecim Gazeta Krakowska (13). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (11).

fot. mat. prasowe

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (186).

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Pomorska (17).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Polska (120), na drugim Tygodnik Powszechny (72), a na trzecim Polityka (64). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (44).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Polska (120).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 kwietnia 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: