eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › TECE buduje kolejną fabrykę w Polsce

TECE buduje kolejną fabrykę w Polsce

2018-05-16 09:09

TECE buduje kolejną fabrykę w Polsce

Wizualizacja inwestycji, fot.3 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

TECE, globalny producent i dystrybutor systemów sanitarnych i grzewczych, buduje swój kolejny zakład produkcyjny w Polsce. I tym razem na lokalizację wybrano położony koło Strzelina (woj. dolnośląskie) Pęcz. Podpisana u schyłku kwietnia umowa opiewa na niemal 29 mln zł. Na generalnego wykonawcę inwestycji wybrano W.P.I.P.
Nowe budynki wzniosą się w bezpośrednim sąsiedztwie działającej w Pęczu fabryki TECE. W efekcie tego powierzchnia produkcyjna ulegnie podwojeniu i będzie mogła zaspokoić rosnący popyt na produkty oferowane przez niemiecki koncern.

Powierzchnia powstającej hali produkcyjno-magazynowej ma liczyć około 11.500 m kw., wraz z biurem (ok. 1.000 m kw.) oraz drogami i infrastrukturą zewnętrzną (ok. 7.500 m kw). Konstrukcja hali będzie stalowa, a budynki biurowo-socjalne powstaną w technologii mieszanej (żelbet i konstrukcja murowana). Nowy obiekt odpowiadać będzie za produkcję oraz przechowywanie wytworzonych elementów.

Realizacją inwestycji zajmie się firma W.P.I.P., która projektuje i buduje zakłady produkcyjne, magazyny oraz biurowce. Realizacja całego kompleksu będzie trwała 11 miesięcy. Planowany termin zakończenia prac to przełom I i II kwartału 2019 r.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja inwestycji

To już drugi zakład TECE na terenie naszego kraju.


Firma TECE funkcjonuje w Polsce od ponad 25-ciu lat. Jest znanym na arenie międzynarodowej producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej. Portfolio produktowe TECE tworzy szeroka gama systemów sanitarnych, przycisków spłukujących, stelaży podtynkowych, systemów odwodnień, systemów rurowych i rozwiązań z zakresu ogrzewania podłogowego.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: TECE, nowe inwestycje, fabryki

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: