eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu?

2018-05-08 11:36

Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu? © fot. mat. prasowe

O zarobkach polskiej blogosfery krążą już legendy. Pisanie bloga faktycznie może okazać się sposobem na dostatnie życie. Zanim jednaj tak się stanie, jego autor musi posiąść pewną dawkę wiedzy i poznać tajniki, które pozwolą mu wygenerować ruch na stronie. Co warto wiedzieć? Oto kilka podpowiedzi, dla tych, którzy chcą osiągać zyski z pisania.

Monetyzuj idee


Blogiem nazywana jest już całkiem pokaźna część stron w internecie. I choć wiele z nich używa tego sformułowania niepoprawnie, to jednak nomenklatura nie ma tu aż tak dużego znaczenia. Czy bowiem jest to blog, czy pamiętnik, czy też portal to wszystkie służą jednemu - dzieleniu się z czytelnikami interesującymi treściami.

Jeszcze do niedawna o blogowaniu mogli myśleć tylko ci użytkownicy, dla których tajemnicy nie stanowiły język programowania i budowanie witryn internetowych. Dziś jednak na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwalają na tworzenie własnych stron i dzienników nawet laikom.

Jak zacząć?


Wysokość dochodu z bloga wyraźnie zależy od natężenia ruchu w witrynie – im więcej osób odwiedza dziennie bloga, tym większa szansa na lepsze zarobki. Docelowy ruch może to zagwarantować, ale trzeba wziąć pod uwagę specyfikę strony. Na przykład, jeżeli blog dotyczy podróży, a czytelnicy są zainteresowani biletami lotniczymi, rezerwacją hoteli, to reklamy pokrewnych usług przyniosą znaczny dochód stronie niż reklama usług i maszyn budowlanych.

Z pojedynczymi wyjątkami, zarabianie na blogu obejmuje kilka obszarów:
 • Adsense Google – pierwszy krok w kierunku monetyzacji powierzchni na blogu. Wielu blogerów zarabia od 300 do 1000 dolarów miesięcznie. Przy dziennej liczbie 150 – 200 odwiedzających blog, można zarobić od 50 do 100 dolarów. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę adaptację Adsense na stronie.
 • Reklama banerowa – oferuje dwie możliwości: sprzedaż bezpośrednią i pośrednią. Różnica pomiędzy tymi opcjami jest znacząca. Dla początkujących, którzy dopiero wkraczają sferę blogowania, rekomendowany nawiązanie współpracy z siecią partnerską bądź agencją. Dzięki temu proces przebiegnie automatycznie, bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności i wiedzy.
 • Recenzje produktów – jedna z najbardziej skutecznych metod zarabiania pieniędzy na blogu. Jeżeli dana strona posiada płynny ruch oraz oddanych czytelników, to wskazana metoda może okazać się strzałem w dziesiątkę.
 • Marketing partnerski – umieszczając wpis na swojej stronie, autor może w tekście wspomnieć produkty czy usługi bądź wprost zarekomendować konkretnego producenta. Wystarczy stworzyć interesujący content i w jego treści dodać aktualnego partnera wpisu.
 • Własne produkty – pierwszym krokiem w tym kierunku może być sprzedaż przydatnych informacji, np. w formie edbooków. Najlepiej sprawdzą się przewodniki czy instrukcje, który pomogą niosą ze sobą wartość i faktycznie pomogą użytkownikom.
 • Mailing – poczta elektroniczna jest jednym z najbardziej produktywnych kanałów komunikacji biznesowej. Nie wszyscy użytkownicy Internetu posiadają konta w mediach społecznościowych, ale każdy z nich posiada przynajmniej jeden adres e-mail. Logicznym wydaje się, aby rozpocząć promocję strony właśnie tą metodą.

fot. mat. prasowe

Jak zarabiać na blogu?

Adsense Google to pierwszy krok w kierunku monetyzacji powierzchni na blogu


Wspomniane wyżej sposoby to tylko część możliwości, jakie można wprowadzić na stronie internetowej. Nie wszystkie z nich są uniwersalne i tylko część z nich może pasować do konkretnej witryny. Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbowanie każdego oraz zdecydowanie, na podstawie konkretnych danych i konwersji, który z nich opowiada najlepiej profilowi naszej strony.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • Google AdSense

  Optymalizacja-AdSense.pl / 2018-05-08 23:32:52

  Jeśli chodzi o AdSense to warto pamiętać o porządnej optymalizacji. Wiele blogerów zarabia bardzo mało a nawet nie wie, że da się o wiele więcej wyciągnąć kasy z reklam oczywiście bez męczenia swoich odwiedzających reklamami. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: