eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania III 2018

Monitoring mediów: cytowania III 2018

2018-04-26 09:48

Monitoring mediów: cytowania III 2018

Gazety © thinglass - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w marcu 2018 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu zadebiutował Super Express. Na kolejnych miejscach podium także zmiany. Na miejsce drugie spada z pierwszego Gazeta Wyborcza. Na pozycji trzeciej uplasowała się Rzeczpospolita. Wśród dzienników regionalnych nowym liderem została Gazeta Wrocławska, a wśród tygodników ogólnopolskich ponownie zwycięża Newsweek Polska.
Super Express pozycję lidera zawdzięcza wypowiedzi Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika MON, który wyznał, że wciąż jest gotów poświęcić się dla ojczyzny i w razie potrzeby pozostaje do dyspozycji rządu.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w marcu 2018 roku na pierwszym znalazł się Super Express (142), na miejscu drugim - Gazeta Wyborcza (116), a na trzecim - Rzeczpospolita (106).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Dziennik Gazeta Prawna i Fakt (po 84), Przegląd Sportowy (39), Puls Biznesu (13), Nasz Dziennik (5), Gazeta Polska Codziennie (2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym została w marcu 2018 roku Gazeta Wrocławska (11). Na dalszych miejscach podium na miejscu drugim Głos Wielkopolski (10), a na trzecim miejscu znalazł się Dziennik Zachodni (8).

Tygodniki ogólnopolskie


W marcu 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich został Newsweek Polska (58). Najczęściej cytowano fragment artykułu, który ukazał się 12 marca pt. „Mateusz Morawiecki. Sztukmistrz z Wrocławia”: „Premier żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce. Odnaleźliśmy kilka nieruchomości ukrytych przed opinią publiczną - co najmniej dwa razy gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajęła Polityka (39), a trzecie – Sieci (36).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W marcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich został Super Express (142).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasowała się Gazeta Wrocławska (11).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (58).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w marcu 2018 roku najczęściej pisano, podobnie jak w styczniu i lutym, o Gazecie Wyborczej (181). Na drugim miejscu znalazł się Super Express (153), a na trzecim Rzeczpospolita (131). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (65).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (181).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Wrocławska (44), na drugim Dziennik Zachodni (26), a na trzecim Głos Wielkopolski (13). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Wrocławskiej (33).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Wrocławska (44).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Tygodnik Powszechny (81), na drugim Newsweek Polska (76), a na trzecim Polityka (75). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (56).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Tygodnik Powszechny (81).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 marca 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: