eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media III 2018

Najczęściej cytowane media III 2018

2018-04-25 13:27

Najczęściej cytowane media III 2018

Radio © miraswonderland - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w marcu 2018 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów dwa pierwsze miejsca pozostały bez zmian. Liderem wciąż jest radio RMF FM, a na miejscu drugim bez zmian - TVN24. Natomiast na miejsce trzecie awansowała z czwartego telewizja TVN. Rzeczpospolita spadła z miejsca trzeciego na pozycję czwartą. Na piątym miejscu pojawił się Onet.pl.
W marcu największą uwagę dziennikarzy przykuła sprawa amerykańskich sankcji wobec polskich władz.

Prasa


W marcu 2018 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była ponownie "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza aktualnym informacjom na temat nowej ustawy o IPN. Na miejscu drugim ponownie znalazła się "Gazeta Wyborcza", a na miejscu trzecim pojawił się "Super Express".

Wśród najczęściej cytowanych tygodników marca nowym liderem został "Newsweek”. Stało się tak dzięki publikacji informacji o majątku Mateusza Morawieckiego. Na drugim miejscu bez zmian "Sieci Prawdy", a na trzecim „Do Rzeczy”.

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników liderem ponownie został „Forbes”, dzięki rankingowi najbogatszych Polaków. Na drugim miejscu uplasowały się „Perspektywy”, a na trzecim „Twój Styl”.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Liderem zostało radio RMF FM.


fot. mat. prasowe

Prasa

Najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita".


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem był w marcu „Newsweek”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

„Forbes” był najczęściej cytowanym miesięcznikiem.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w marcu 2018 podium bez zmian. Liderem ponownie została TVN24, dzięki informacjom na temat najnowszego sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego przez Kantar oraz dotyczących podjętej decyzji Komisji Etyki Poselskiej o ukaraniu upomnieniem Jarosława Kaczyńskiego. Kolejne miejsca na podium to TVN oraz TVPinfo.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych najczęściej cytowano informacje z TVN24.


Radio


Wśród stacji radiowych najczęściej cytowano RMF FM, za sprawą wypowiedzi Konrada Szymańskiego w kontekście wizyty w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Kolejne miejsca na podium zajęły Radio ZET i PR1.

fot. mat. prasowe

Radio

RMF FM jest liderem cytowalności wśród stacji radiowych.


Portale internetowe


W marcu na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych zmiana na pozycji pierwszej, gdzie wskoczył Onet.pl. Stało się to za sprawą publikacji notatki na temat amerykańskich sankcji wobec polskich władz. Kolejne miejsca zajęły Wirtualna Polska i Wpolityce.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym w marcu został Onet.pl.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem marca został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna", dzięki wywiadowi z Andrzejem Dudą. Na kolejnych miejscach uplasowały się „Puls Biznesu” oraz „Forbes”.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” uplasował się na pierwszym miejscu.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w marcu znalazło się Radio Plus. Radio Plus zawdzięcza swoją pozycję wypowiedzi Wojciecha Hermelińskiego o pracy urzędników wyborczych. Drugie miejsce zajęło Radio Gdańsk, a trzecie miejsce "Gazecie Wrocławskiej".

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Plus.


Badanie przeprowadzono na podstawie 27 115 przekazów z mediów (materiałów prasowych, programów radiowych, telewizyjnych i materiałów z portali internetowych) z okresu od 1 do 31 marca 2018 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 28 723 razy (21 272 razy w portalach internetowych, 3 910 w prasie, 2 660 w telewizji i 881 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: