eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Infinity - nowy biurowiec w sercu Wrocławia

Infinity - nowy biurowiec w sercu Wrocławia

2018-04-16 12:45

Infinity - nowy biurowiec w sercu Wrocławia

Infinity © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wrocław, ulica Nabycińska 2, bezpośrednie sąsiedztwo placu Jana Pawła II. To właśnie ten adres wybrał na miejsce realizacji swojej wrocławskiej inwestycji biurowej fundusz Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4) zarządzany przez Tristan Capital Partners . Biurowiec Infinity to siedmiokondygnacyjny obiekt, który dostarczy na dolnośląski rynek przeszło 22 tys. m kw. powierzchni w standardzie klasy A.
Stolica Dolnego Śląska to dziś drugi największy rynek regionalny w naszym kraju, który dysponuje przeszło 906 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a kolejne 286 tys. m kw. znajduje się w budowie. O atrakcyjności Wrocławia przesądza zarówno dobra infrastruktura komunikacyjna, dogodne połączenia z innymi miastami, jak również sprzyjające rozwojowi biznesu inwestycje i pokaźna baza akademicka. Ten potencjał dostrzegły Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners, które wybrały Wrocław na lokalizację swojego projektu biurowego.

Kompleks biurowy Infinity powstanie u zbiegu ulic Nabycińskiej, Legnickiej i Sokolniczej i dostarczy na wrocławski rynek 19 818 m kw. powierzchni biurowej, 2 547 m kw. powierzchni handlowo-usługowej oraz podziemny garaż z 314 miejscami parkingowymi. Projekt przewiduje również 60 stanowisk dla rowerów w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice.
– Infinity to nowoczesny projekt biurowy, łączący w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, dobrą architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia. Nowoczesne biurowce wybierane są głównie przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, w których pracują ludzie młodzi, a dla nich ważny jest dostęp do atrakcji oferowanych przez miasto. Dzięki idealnemu położeniu Infinity w centrum miasta, jego przyszli pracownicy w zaledwie kilka minut spacerem dostaną się do wrocławskiego rynku. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy placu Jana Pawła II z licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi to jedne z kluczowych aspektów wyróżniających naszą inwestycję spośród innych projektów biurowych. Jesteśmy przekonani, że połączenie tych czynników z naszym doświadczeniem i dbałością o komfort najemców przełożą się na sukces Infinity – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy, Avestus Real Estate.

Biurowiec Infinity będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia AHR Architects, a komercjalizacją inwestycji zajmie się firma JLL. Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners posiadają prawomocne pozwolenie na budowę biurowca Infinity. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na 3 kw. 2020 r. Pierwsze prace na terenie inwestycji ruszą w maju 2018 r.

fot. mat. prasowe

Infinity - wizualizacja

Łączna powierzchnia inwestycji to 22 365 m kw. w standardzie klasy A


Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 600 m kw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 r.

Infinity – informacje podstawowe:


  • Łączna powierzchnia – 22 365 m kw. w standardzie klasy A, w tym 19 818 m kw. powierzchni biurowej oraz 2 547 m kw. powierzchni handlowo-usługowej na poziomie -1 oraz 0 (parter)
  • Liczba miejsc parkingowych – 314 w garażu podziemnym
  • Udogodnienia dla rowerzystów: 60 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1
  • Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Nabycińska 2
  • Pracownia architektoniczna: AHR Architects
  • Inwestor: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners
  • Agent ds. wynajmu: JLL
  • Planowane rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy: 2 kw. 2018 r.
  • Zakończenie inwestycji: 3 kw. 2020 r.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: