eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Social media 2017. Zasięg i intensywność korzystania

Social media 2017. Zasięg i intensywność korzystania

2018-04-06 13:44

Social media 2017. Zasięg i intensywność korzystania

Social media © Kaspars Grinvalds - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Youtube to serwis z wyższym zasięgiem wśród internautów niż Facebook – zarówno ogólnie, jak i na urządzeniach mobilnych. Facebook natomiast cechuje się znacznie wyższą intensywnością korzystania niż Youtube – zarówno ogólnie, jak i na urządzeniach mobilnych – liczby te jednak powoli spadają.

Zasięg serwisów w social media


Podobnie jak w latach poprzednich, Youtube pozostaje serwisem, z którego korzysta największy udział internautów (92% vs 89% ze znajdującego się na drugim miejscu Facebooka). Pod względem korzystania z tych dwóch serwisów na urządzeniach mobilnych, Youtube także wygrywa, od dwóch lat utrzymując średnią na poziomie około 7 na 10 właścicieli smartfonów, którzy włączyli go przynajmniej raz w ciągu miesiąca. Facebook nie tylko pozostaje w tyle z liczbą użytkowników mobilnych, ze średnią na poziomie 44% w roku 2017, ale także w stosunku do roku 2016 odnotował spadek o 4 p.p. Nie zdarzyło się to ani Instagramowi ani Snapchatowi, które od dwóch lat utrzymują stabilny średni zasięg aplikacji oraz mogą pochwalić całkiem wysoką częstotliwością korzystania.

fot. mat. prasowe

Jak często w ciągu ostatniego roku zdarzało ci się korzystać z poniższych stron/aplikacji?

Podobnie jak w latach poprzednich, Youtube pozostaje serwisem, z którego korzysta największy udział internautów.


Intensywność korzystania z social media


Intensywność korzystania z Facebooka jest jednak znacznie wyższa. Kilka razy dziennie używa go prawie 6 na 10 internautów (58%), podczas gdy z Youtuba tak intensywnie korzysta jedynie 3 na 10 internautów (33%). Pod względem miesięcznej liczby uruchomień aplikacji przez użytkowników smartfonów także to Facebook dominuje, choć w drugiej połowie roku 2017 widać znaczący spadek pod tym względem przy jednoczesnym wzroście Youtuba.

Zdecydowanie więcej osób jest także aktywnymi użytkownikami portalu Marka Zuckerberga (wchodzącymi w interakcje z treściami bądź tworzący własne) niż Youtuba (79% do 39%). Wysoki udział aktywnych osób mają także Instagram (60%) oraz Snapchat (55%).

fot. mat. prasowe

Miesięczna liczba uruchomień aplikacji przez użytkowników smartfonów

W drugiej połowie roku 2017 widać znaczący spadek uruchomeń Facebooka przy jednoczesnym wzroście Youtube'a.


Współkorzystanie z serwisów social media


Wysoka popularność Facebooka i Youtuba sprawia, że są one także najczęściej współużytkowane – 79% użytkowników Facebooka przynajmniej kilka razy w tygodniu korzysta też z Youtuba, a 96% użytkowników Youtuba korzysta przynajmniej kilka razy w tygodniu z Facebooka. Stosunkowo dużo wspólnych, aktywnych użytkowników mają także Instagram ze Snapchatem: 78% użytkowników Snapchata korzysta z Instagrama, a 49% użytkowników Instagrama korzysta ze Snapchata. Serwisem, który skupia najbardziej aktywnych użytkowników social mediów jest natomiast Tumbrl – przynajmniej 6 na 10 internautów, którzy z niego korzystają, korzysta także z innych analizowanych platform.

fot. mat. prasowe

Współkorzystanie z serwisów social media

Wysoka popularność Facebooka i Youtuba sprawia, że są one także najczęściej współużytkowane.


Weronika Niżnik

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: