eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Przy Rondzie Daszyńskiego stanie nowy biurowiec

Przy Rondzie Daszyńskiego stanie nowy biurowiec

2018-04-04 13:17

Przy Rondzie Daszyńskiego stanie nowy biurowiec

Biurowiec LIXA z pozwoleniem na budowę © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Rondo Daszyńskiego to adres istotny dla warszawskiego rynku biurowego. To właśnie w jego okolicach mieści się kilka ważnych dla stolicy biurowców, do których już wkrótce dołączy kolejny. Firma Yareal otrzymała właśnie pozwolenie na budowę pierwszego etapu kompleksu biurowego LIXA. Na 65 tys. mkw. powstanie elastyczna przestrzeń biurowa, którą najemcy będą mogli dopasowywać do własnych potrzeb i modelu pracy. Wyróżnikiem inwestycji ma być również zróżnicowana architektura oraz zielony dziedziniec.

Zielone światło na budowę


Prace budowlane przy kompleksie LIXA poprzedzi, zaplanowana na początek lipca br., rozbiórka wznoszącego się u zbiegu Kasprzaka i Karolkowej dawnego biurowca Kredyt Banku. Pierwszy etap inwestycji ma zakończyć się w połowie 2020 roku. Do tego czasu powstaną dwa budynki - licząca sobie 22 tys. mkw. nowa siedziba BGŻ BNP Paribas oraz drugi obiekt, który zaoferuje najemcom 6 tys. mkw. przestrzeni biurowej. W drugiej fazie prac zaplanowano budynek o powierzchni 20 tys. mkw. (2021 r.), a w ostatniej kolejny z 17 tys. mkw. (2022 r.).

Nowa przestrzeń do pracy i życia


LIXA to największy projekt deweloperski, którego dotychczas podjął się w Polsce Yareal i jednocześnie jedna z największych inwestycji biurowych na terenie stolicy. Docelowo kompleks utworzą cztery budynki o łącznej powierzchni 65 tys. mkw. Dzięki kampusowemu charakterowi, funkcjonalności i elastyczności projekt ma stanowi alternatywę dla tak popularnych obecnie budynków wysokościowych. To interesująca opcja dla firm poszukujących siedziby, która na tak wczesnym etapie może być dostosowana do ich potrzeb (build to suit), z możliwością wynajmu lub zakupu.

fot. mat. prasowe

LIXA - zielony dziedziniec

Charakter dziedzińca będzie przypominał kampus uniwersytecki


„LIXA będzie znakomitym miejscem do pracy i relaksu, w którym po prostu chce się być. Okolica zyska nowy blask dzięki architekturze kompleksu, która łączy nowoczesność z tradycją, nawiązując do przedwojennego modernizmu. Kompleks będzie zupełnie inny od istniejących i powstających wokoło biurowców. Jedną trzecią powierzchni LIXA – aż 22 tys. mkw. – zajmie nowa główna siedziba banku BGŻ BNP Paribas. Ta rekordowa transakcja przednajmu znakomicie odzwierciedla rosnące zainteresowanie najemców m.in. z branży bankowej, którzy oczekują silnej identyfikacji korporacyjnej oraz komfortowej powierzchni biurowej w atrakcyjnym otoczeniu. Obecnie coraz większego znaczenia nabiera indywidualna, niestandardowa aranżacja przestrzeni, która będzie sprzyjać kreowaniu rozwiązań i pomysłów, a także pozwoli na skuteczny relaks w przerwach od pracy. LIXA spełni te wymagania i nada nowy impuls do rozwoju tej części Warszawy” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Wyjątkowa architektura i zielony ogród


LIXA ma wyróżniać się nietuzinkową architekturą, łączącą przedwojenny modernizm z nowoczesnością. Będzie charakteryzować się rozrzeźbioną fasadą i niską zabudową, tak odmienną od otaczających ją inwestycji. Od strony Ronda Daszyńskiego będzie można podziwiać efekt mieniących się elementów elewacji. Z przeciwnej strony powstanie niewielki biurowiec z rozległym placem wejściowym, którego kameralny charakter zaakcentują zaokrąglone narożniki.

LIXA wyróżni się również wewnętrznym dziedzińcem z ogrodem. Charakter dziedzińca będzie przypominał kampus uniwersytecki, co z pewnością przypadnie do gustu młodemu pokoleniu pracowników, którzy na miejscu będą mieli do dyspozycji m.in. knajpki i restauracje. Oprócz bujnej zieleni, w centralnej części ogrodu znajdzie się pawilon (przeszklona sala wielofunkcyjna połączona z lobby) z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną, co umożliwi organizację rozmaitych spotkań i wydarzeń.

Kompleks LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie rozwiązań zgodnie z koncepcją zrównoważonego budownictwa.
Projekt architektoniczny LIXA przygotowała renomowana pracownia HRA (Hermanowicz Rewski Architekci), z którą Yareal kontynuuje udaną współpracę przy realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych w stolicy, jak np. osiedle Kolorowy Gocław i nowoczesny biurowiec Nowogrodzka Square, który zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2018 r. Co więcej, Yareal jako pierwszy deweloper w Polsce otrzymał ostatnio certyfikaty BREEAM Interim dla aż czterech inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Warszawie.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: