eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania II 2018

Monitoring mediów: cytowania II 2018

2018-03-27 09:33

Monitoring mediów: cytowania II 2018

Czytanie gazet © zeljkomatic76 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w lutym 2018 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak w styczniu była Gazeta Wyborcza. Na kolejnych miejscach podium zmiany. Na miejsce drugie wskakuje z szóstego - Dziennik Gazeta Prawna. Na pozycji trzeciej uplasował się Super Express. Wśród dzienników regionalnych nowym liderem został Kurier Lubelski, a wśród tygodników ogólnopolskich - Newsweek Polska.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza przedrukowi fragmentu wywiadu jakiego udzielił premier Mateusz Morawiecki dla „Die Welt”. W potwornych warunkach, jakie panowały w okupowanej Polsce, były setki, tysiące ludzi, którzy popełnili zbrodnie, na przykład wydając Żydów”. Rozmowa z premierem ukazała się na fali dyskusji o ustawie o IPN.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lutym 2018 roku na pierwszym ponownie znalazła się Gazeta Wyborcza (142), na miejscu drugim - Dziennik Gazeta Prawna (131), a na trzecim - Super Express (104).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Rzeczpospolita (100), Fakt (79), Przegląd Sportowy (46), Nasz Dziennik (27), Puls Biznesu (12), Gazeta Polska Codziennie (6), Trybuna i Parkiet (po 2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w lutym 2018 roku Kurier Lubelski (9). Na dalszych miejscach podium na miejscu drugim podobnie jak przed miesiącem Polska The Times (8), a na trzecim miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (6).

Tygodniki ogólnopolskie


W lutym 2018 nowości na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Nowym liderem został Newsweek Polska (59). Dziennikarze najczęściej najczęściej cytowali wypowiedź Filipa Bajona, który w rozmowie z „Newsweekiem” powiedział: „– Krauze nigdy nie należał do filmowego mainstreamu. Zawsze nieufny wobec rzeczywistości, szukał wypaczeń w PRL-owskim systemie. Miał nerw obserwacji, szukania prawdy”. Antoni Krauze, reżyser i scenarzysta, zmarł w środę, 14 lutego, w wieku 78 lat.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Do Rzeczy (45), a trzecie – Polityka (40).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W lutym liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza.


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Kurier Lubelski.


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska.


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lutym 2018 roku najczęściej pisano, podobnie jak w styczniu, o Gazecie Wyborczej (222). Na drugim miejscu znalazł się Dziennik Gazeta Prawna (135), a na trzecim Super Express (124). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (80).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej.


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (17), na drugim Kurier Lubelski (14), a na trzecim Dziennik Bałtycki (7). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polski The Times (9).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times.


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Newsweek Polska (84), na drugim Polityka (80), a na trzecim Do Rzeczy (72). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (40).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Newsweek Polska.


Informacje o badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 28 lutego 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).
Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: