eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu

Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu

2018-03-09 13:24

Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu

Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

W centrum Poznania, u zbiegu ulicy Matyi i Wierzbięcice powstaje nowy projekt firmy Skanska. Nowy Rynek to przeszło 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni przeznaczonej zarówno na potrzeby biznesowe, mieszkaniowe, jak i społeczne. Deweloper poinformował właśnie o rozpoczęciu prac związanych z realizacją drugiego z budynków wchodzących w skład kompleksu.
Budowa pierwszego z obiektów wchodzących w skład inwestycji Nowy Rynek rozpoczęła się w sierpniu minionego roku. Jego powierzchnia sięgać będzie około 25 tys. mkw. Drugi z budynków, przy którym - jak informuje Skanska - rozpoczęto właśnie prace, będzie o połowę mniejszy (12 tys. mkw. powierzchni biurowej). Harmonogram zakłada, że zostanie on oddany do użytku w III kwartale 2019. Projekty obu budynków składających się na I etap inwestycji zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa.

Wszystkie budynki projektu Nowy Rynek będą ubiegać się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz nieposługujących się językiem polskim.
- Skanska zrealizowała już na świecie kilka dużych i złożonych projektów łączących budynki biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i kulturalne. Mamy przykłady takich inwestycji m.in. w Sztokholmie, Malmo i Bostonie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, realizujemy projekt o mieszanej funkcji na taką skalę. Nowy Rynek powstanie w miejscu, które warto przywrócić Poznaniowi i mieszkańcom – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny biurowej spółki Skanska.

fot. mat. prasowe

Nowy Rynek - wizualizacja 1

Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu to przeszło 100 000 mkw.


Nowy Rynek – kluczowe fakty i liczby:
  • Całkowita powierzchnia użytkowa: ponad 100 000 mkw.
  • W budowie: I budynek biurowy - 25 000 mkw. (zakończenie II kwartał 2019), II budynek biurowy – 12 000 mkw. (zakończenie III kwartał 2019)
  • Garaż pod I i II budynkiem dostarczy odpowiednio 267 + 125 miejsc parkingowych
  • Certyfikacja: LEED Gold
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego dla dwóch budynków biurowych w budowie: Maćków Pracownia Projektowa

fot. mat. prasowe

Nowy Rynek - wizualizacja 2

Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.