eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2017?

Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2017?

2018-01-17 11:12

Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2017?

Gdzie najszybszy internet mobilny? © mooshny - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jaką szybkość internetu mobilnego oferują działający w naszym kraju operatorzy komórkowi? Czy liderem szybkości jest Orange, Play, Plus czy T-Mobile? Odpowiedzi na te pytania dostarcza najnowsza edycja Rankingu Operatorów Komórkowych RFBenchmark. Podstawą zestawienia są pomiary dokonywane przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark.
Których operatorów komórkowych użytkownicy weryfikowali najczęściej? Okazuje się, że były to w kolejności:
  • Play (32,53%),
  • Plus (29,84%),
  • Orange (23,13%),
  • T-Mobile.

Szybkość Internetu mobilnego w Polsce – jak to wyglądało w listopadzie?


Przypomnijmy, że w listopadzie T-Mobile i Plus przełamały dotychczasowe panowanie Orange. T-Mobile okazał się najlepszy w kategorii średniej szybkości pobieranych danych (28,05 Mbps), a użytkownicy Plusa mogli najszybciej pobierać pliki za pomocą Internetu mobilnego (12,44 Mbps). Orange obronił pierwsze miejsce jedynie w kategorii najniższej wartości Ping (40,57 ms).

Szybkość Internetu mobilnego w Polsce – który operator ma najszybszy Internet LTE?

Średnia szybkość pobieranych danych: Orange


Grudzień był dobrym miesiącem dla sieci Orange. Po krótkiej przerwie pomarańczowy operator powrócił na pierwsze miejsce w kategorii średniej szybkości pobieranych danych. Abonenci Orange mogli ściągać pliki ze średnią szybkością 22,68 Mbps. Orange wyprzedziło o włos dotychczasowego lidera, czyli sieć T-Mobile (22,43 Mbps). Co ciekawe, pierwszy raz od sierpnia 2017 roku na ostatnim miejscu w tej kategorii nie znalazła się sieć Play (19,75 Mbps), a Plus (18,5 Mbps).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych (LTE)

Orange wrócił na pierwsze miejsce w kategorii średniej szybkości pobieranych danych.


Średnia szybkość wysyłania danych: Plus


Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeżeli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych. Tutaj, podobnie jak w listopadzie, zwyciężył Plus z wynikiem 9,6 Mbps. Niemal identyczny wynik zgodnie z pomiarami naszej aplikacji do mierzenia szybkości internetu mobilnego uzyskało Orange (9,53 Mbps). W pogoń za tą dwójką wyruszył T-Mobile, który oferował swoim użytkownikom wysyłanie danych z średnią szybkością 8,6 Mbps. Od tej trójki wyraźnie odstawał Play (5,81 Mbps).

Najniższa wartość Ping: Orange


Najniższa wartość ping to druga kategoria, którą w końcówce poprzedniego roku zdominowało Orange. Użytkownicy tej sieci mogli cieszyć się pingiem o wartości 39,64 ms. Niemal identyczny wynik uzyskały T-Mobile i Plus (odpowiednio 44,42 ms i 44,56 ms). Na czwartym miejscu sklasyfikowaliśmy sieć Play (47,88 ms).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych (3G)

W przypadku 3G na prowadzenie wysunął się T-Mobile.


W jaki sposób zebraliśmy dane do rankingu?


Pomiary są zbierane od użytkowników korzystających z naszej aplikacji mobilnej. Dzięki niej możemy mierzyć podstawowe parametry sieci komórkowej – między innymipoziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej czy też państwie, na terenie którego znajduje się smartfon. Dodatkowo na żądanie wykonywane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia. W momencie, gdy aplikacja odnotuje niskiej jakości połączenie głosowe, brak usług internetu mobilnego lub innej usługi, ma ona możliwość zaraportowania aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: