eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Badania internetu Gemius/PBI XII 2017

Badania internetu Gemius/PBI XII 2017

2018-01-11 12:48

Badania internetu Gemius/PBI XII 2017

Internauta © Syda Productions - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Polskie Badania Internetu (PBI) i firma badawcza Gemius opublikowały wyniki za grudzień 2017 r. Dane zostały podzielone na wszystkie urządzenia, komputery osobiste i laptopy oraz urządzenia mobilne. Liczba internautów w Polsce w grudniu 2017 roku wyniosła ogółem 27,6 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,9 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 21,7 mln.

WYDAWCY
Wszystkie urządzenia


Grudniowe wyniki badania Gemius/PBI przynoszą zmiany na podium, gdzie na miejscu trzecim pojawia się youtube.com (77,1%). Wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów ponownie zwycięża Grupa Google z zasięgiem 96,25%. Na drugiej pozycji wciąż pozostaje facebook.com (82,22%). Grupa Onet-RASP (76,78%) spada na miejsce czwarte. Stawkę TOP 20 wydawców zamyka podobnie jak w listopadzie Grupa Empik Media Fashion.

Komputery osobiste i laptopy


W zestawieniu stron i programów odwiedzanych za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów liderem wciąż jest Grupa Google (84,22%). Na drugim miejscu youtube.com (70,7%), a na trzecim facebook.com (69,52%). Dwudziestkę zamyka Grupa PKO Bank Polski.

Urządzenia mobilne


Na podium w zestawieniu TOP 20 wydawców, z których witryn i programów internetowych korzystają internauci przy użyciu urządzeń mobilnych, na miejscu pierwszym w grudniu bez zmian znajduje się Grupa Google (67,39%), na miejscu drugim - Grupa Onet-RASP (54,16%), a na trzecim Grupa Wirtualna Polska (50,8%).

Zaraz za pierwszą trójką uplasował się facebook.com. Na ostatniej pozycji mediaexpert.pl.

fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - wszystkie urządzenia

Wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów ponownie zwycięża Grupa Google z zasięgiem 96,25%.


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - komputery osobiste i laptopy

Liderem wciąż jest Grupa Google (84,22%).


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - urządzenia mobilne

Na miejscu pierwszym w grudniu bez zmian znajduje się Grupa Google (67,39%).


DOMENY
Wszystkie urządzenia


W przypadku domen, z których korzysta najwięcej internautów na pierwszym miejscu w grudniu jest google.pl (94,56%), na drugim facebook.com (82,22%), a na trzecim youtube.com (77,10%). Kolejne miejsca zestawienia to google.com, onet.pl i allegro.pl. Dwudziestkę zamyka 02.pl.

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - wszystkie urządzenia

Na pierwszym miejscu w grudniu jest google.pl (94,56%).


Komputery osobiste i laptopy


Na pierwszej pozycji w zestawieniu TOP 20 domen, z których korzysta najwięcej internautów na komputerach osobistych i tabletach znalazł się serwis google.pl (83,36%), na drugiej youtube.com (70,7%), a na trzeciej - facebook.com (69,52%).

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - komputery osobiste i laptopy

Na pierwszej pozycji w zestawieniu TOP 20 domen, z których korzysta najwięcej internautów na komputerach osobistych i tabletach znalazł się serwis google.pl (83,36%).


Urządzenia mobilne


Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, to w grudniu pierwsze miejsce należy wciąż do google.pl (62,42%). Na drugie wskakuje wraca z miejsca trzeciego facebook.com (44,54%). Na trzecie spada z drugiego google.com (44,61%). Na ostatnim miejscu nadal otomoto.pl

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - urządzenia mobilne

Pierwsze miejsce należy wciąż do google.pl (62,42%).


Aplikacje mobilne


Podium zestawienia w grudniu zajmują podobnie jak w listopadzie Aplikacja Google z zasięgiem 57,09%, Aplikacja Youtube z zasięgiem 55,56% i Aplikacja Messenger (41,97%). Aplikacja Mapy z zasięgiem 40,75% na miejscu czwartym. Zestawienie zamyka Aplikacja Filmy Google Play z zasięgiem 5,69%.

fot. mat. prasowe

TOP20 aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów - platforma mobile

Podium zestawienia w grudniu zajmują podobnie jak w listopadzie Aplikacja Google z zasięgiem 57,09%.oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: