eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania XI 2017

Monitoring mediów: cytowania XI 2017

2018-01-02 10:14

Monitoring mediów: cytowania XI 2017

Gazety © marketlan - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w listopadzie 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak w październiku była Gazeta Wyborcza. Zmiany na miejscu drugim i trzecim. Dziennik Gazeta Prawna spadł z miejsca drugiego na trzecie, a Rzeczpospolita wróciła na miejsce drugie. Wśród dzienników regionalnych liderem ponownie został Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich nowym liderem został Do Rzeczy.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza wypowiedzi prof. Jana Zimmermanna na temat zawetowania ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Profesor podczas lipcowego wywiadu powiedział: „byłem na granicy zwątpienia w niego. Był we mnie jednak cień nadziei, że jakiś pierwiastek szacunku dla prawa i racjonalności jeszcze w nim jest i przyjdzie moment, że może się o tym dowiemy. Dlatego decyzja o wetach nie była dla mnie całkowitym zaskoczeniem”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w listopadzie 2017 na pierwszym ponownie znalazła się Gazeta Wyborcza (163), na miejscu drugim - Rzeczpospolita (131), a na trzecim - Dziennik Gazeta Prawna (95).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (82), Przegląd Sportowy (71), Super Express (68), Nasz Dziennik (30), Puls Biznesu (19), Parkiet (4), Gazeta Polska Codziennie (3).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w listopadzie, podobnie jak w październiku, Polska The Times (47). Na dalszych miejscach podium pojawiły się na miejscu drugim Dziennik Bałtycki (16), a na trzecim Nowiny (7).

Tygodniki ogólnopolskie


W listopadzie 2017 nowości na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Nowym liderem został Do Rzeczy (63). Dziennikarze najczęściej odwoływali się do artykułu pt. „Wielka akcja CBA. 74 zatrzymanych i 1,7 mld zł wyłudzonych kredytów”. Cytowali słowa jednego ze śledczych „badana jest też sprawa przyznania przez Komisję Nadzoru Finansowego wsparcia finansowego SK Bankowi w sytuacji, gdy było już wiadome, że sytuacja finansowa banku doprowadzi go do upadłości”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajęła Polityka (54), a trzecie – Wprost (42).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W listopadzie liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (163).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (47).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazło się Do Rzeczy (63).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w listopadzie 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak we wrześniu 2017, o Gazecie Wyborczej (273). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (164), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (103). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (110).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (273).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (48), na drugim Dziennik Bałtycki (18), a na trzecim Gazeta Pomorska (16). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (12).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (48).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (101), na drugim Do Rzeczy (87), a na trzecim Tygodnik Powszechny (86). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Tygodnika Powszechnego (59).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (101).


Informacje o badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 listopada 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Influencerzy na Facebooku

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: