eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Influencerzy wybierają Sopot i Paryż

Influencerzy wybierają Sopot i Paryż

2017-12-28 10:35

Influencerzy wybierają Sopot i Paryż

Paryż © Simon - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Podczas podejmowania decyzji o kolejnych kierunkach podróży coraz więcej Polaków czerpie inspirację z mediów społecznościowych. Jednym z głównych źródeł pomysłów na kolejne miasta i kraje do odwiedzenia są rekomendacje ulubionych influencerów. Aby ułatwić polskim podróżnym planowanie kolejnych wyjazdów, eksperci KAYAK.pl przeanalizowali relacje z podróży ponad 200 czołowych influencerów z całej Europy, w tym z Polski, przygotowując zestawienie najlepszych kulinarnych i modowych kierunków na 2018 rok. Eksperci serwisu sprawdzili również średnie koszty dotarcia z Polski do miejsc prezentowanych w rankingu.
Z analizy wynika, że polscy influencerzy doceniają rodzimą scenę kulinarną. Wśród czołówki zestawienia ich ulubionych kierunków kulinarnych podróży znajdują się Sopot, Gdynia oraz Kraków, a na dalszych pozycjach rankingu można znaleźć także Warszawę, Poznań i Wrocław. Co dla niektórych może być sporą niespodzianką, spośród zagranicznych miejsc w tej kategorii trendsetterzy z Polski najbardziej docenili indonezyjską wyspę Bali oraz duńskie Aarhus.

Zupełnie inaczej przedstawia się ranking miast najchętniej odwiedzanych przez znanych fashionistów z Polski, w którym dominują zagraniczne kierunki podróży. Oprócz otwierającego zestawienie Paryża, Londynu (2. w miejsce rankingu), Nowego Jorku (5. pozycja) oraz Mediolanu (8. miejsce w zestawieniu) – czyli „wielkiej czwórki” światowych stolic mody – warto zwrócić uwagę na mniej oczywiste miasta, jak np. ostatni w rankingu Dubaj. Z kolei wielbicielom nieco bliższych modowych podróży influencerzy polecają Gdynię (szóstą w rankingu) oraz Kraków (9. pozycja w zestawieniu).

Jako najlepszy na kulinarne wyjazdy kraj zdecydowanie wskazują Polskę, która wyprzedza Włochy, Niemcy czy Francję. Z rankingu wynika również, że także polscy fashioniści doceniają swoją ojczyznę jako kierunek modowych podróży, umiejscawiając ją na drugim miejscu rankingu, zaraz za liderem modowej części zestawienia – Włochami.

Zdaniem trendsetterów z Polski najlepszy okres kulinarnych podróży to lato (sierpień oraz lipiec), jednak na wyjazd o modowym charakterze najlepiej wybrać się poza sezonem, we wrześniu lub marcu, co zapewne jest podyktowane harmonogramem najważniejszych na świecie wydarzeń modowych.

fot. mat. prasowe

10 ulubionych kierunków kulinarnych i modowych podróży polskich influencerów

Z analizy wynika, że polscy influencerzy doceniają rodzimą scenę kulinarną.


Chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że influencerzy z całej Europy jako najlepsze miejsca na wyjazdy związane z modą lub jedzeniem wybrali Paryż, Nowy Jork oraz Londyn. Te trzy niezwykle popularne miasta są znane ze swojej sceny kulturalnej, a co więcej, w każdym z nich można znaleźć ponad 70 restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin. To także miejsca, które wspólnie z Mediolanem – czwartym w zestawieniu najlepszych kierunków modowych podróży – są znane jako światowe stolice mody.

fot. mat. prasowe

10 najlepszych krajów na kulinarną lub modową podróż

Jako najlepszy na kulinarne wyjazdy kraj influencerzy zdecydowanie wskazują Polskę, która wyprzedza Włochy.


Spośród miast docenionych przez instagramowych trendsetterów za ich scenę kulinarną podróżni z Polski najtaniej dostaną się do Londynu – średni koszt podróży powrotnej do brytyjskiej stolicy z Polski to 231 zł. Z kolei najtańszym modowym kierunkiem podróży jest Wenecja. Średni koszt lotów w obie strony do tego włoskiego miasta wynosi 167 zł. Niewiele więcej podróżni wyruszający z Polski zapłacą za loty do Paryża (238 zł) czy Mediolanu (297 zł). Pokazuje to, że planując zarówno wycieczkę do jednej z europejskich stolic mody, jak i uznanych kulinarnych destynacji, można liczyć na bardzo atrakcyjne oferty ze średnią ceną lotów nawet poniżej 300 zł.

fot. mat. prasowe

10 najlepszych kierunków kulinarnych i modowych podróży

Średnia cena biletu do Paryża to 238 złotych.


Vera Pershina, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl komentuje:
Media społecznościowe są obecnie jednym z największych źródeł inspiracji podróżniczych, a wielu podróżujących wybiera następny cel wakacyjnego wyjazdu na podstawie rekomendacji swoich ulubionych influencerów z portalu Instagram. Świadomość tego, że dane miejsce jest popularne wśród znanych kulinarnych i modowych trendsetterów, może pomóc w wyborze miejsc, do których wybierzemy się w 2018 roku. Po zarezerwowaniu lotu warto skorzystać z interaktywnych map Heatmaps, aby mieć pewność, że wybrany hotel znajduje się w samym centrum miasta, niezależnie od tego, czy zależy nam na najlepszych butikach czy najpopularniejszych restauracjach”.

Informacje o badaniu
Zestawienie najpopularniejszych miejsc powstało w oparciu o analizę ponad 200 profili na portalu Instagram, należących do europejskich influencerów, przeprowadzoną w okresie pomiędzy 1.08.2016 oraz 1.09.2017. Zestawienie średnich cen lotów zostało podane w polskich złotych (PLN), dotyczy lotów w obie strony w klasie ekonomicznej dla jednej osoby i powstało w oparciu o wyszukiwania lotów na KAYAK.pl w okresie 1.04.2017–20.10.2017 dla podróży między 1.01.2018 i 31.03.2018. Przeliczenie waluty bazuje na średnich kursach z listopada 2017. Ceny mogą ulec zmianom, mogą się różnić lub nie być dłużej dostępne.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: