eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania X 2017

Monitoring mediów: cytowania X 2017

2017-11-21 13:13

Monitoring mediów: cytowania X 2017

Gazety © sebra - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w październiku 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak we wrześniu była Gazeta Wyborcza. Zmiany na miejscu drugim i trzecim. Dziennik Gazeta Prawna awansował z miejsca trzeciego na drugie, a Rzeczpospolita spadła na trzecie. Wśród dzienników regionalnych liderem ponownie został Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich nowym liderem została Gazeta Polska.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza publikacji wywiadu jakiego udzielił jej Paweł Gużyński m.in. na temat ustawy aborcyjnej: „inicjatywy ustawodawcze, które nie są poprzedzone rzetelną debatą ekspercką i publiczną, podejmowane nawet w najbardziej szczytnym celu uważam za szkodliwe społecznie”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w październiku 2017 na pierwszym ponownie znalazła się Gazeta Wyborcza (160), na miejscu drugim - Dziennik Gazeta Prawna (106), a na miejscu trzecim - Rzeczpospolita (101).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (88), Przegląd Sportowy (85), Super Express (84), Nasz Dziennik (12), Puls Biznesu (11), Gazeta Polska Codziennie (5), Trybuna (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w październiku, podobnie jak we wrześniu, Polska The Times (36). Na dalszych miejscach podium pojawiły się na miejscu drugim Dziennik Zachodni (14), a na trzecim Głos Wielkopolski, Gazeta Krakowska i Nowiny (po 7).

Tygodniki ogólnopolskie


W październiku 2017 przetasowania na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Wrześniowy lider - Sieci (72) - spadł na miejsce trzecie.
Nowym liderem została się Gazeta Polska (94). Dziennikarze najczęściej odwoływali się do wywiadu jakiego udzielił Jarosław Kaczyński, w którym zdradził kulisy niedawnego spotkania z Andrzejem Dudą w Belwederze: „zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki, który zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem – może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy – człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę i to bez realnej kontroli”.
Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Newsweek Polska (77).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W październiku liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (153).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (36).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Gazeta Polska (94).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w październiku 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak we wrześniu 2017, o Gazecie Wyborczej (301). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (130), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (113). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (148).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (301).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (37), na drugim Gazeta Krakowska (20), a na trzecim Dziennik Zachodni (18). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Krakowskiej (13).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (37).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (126), na drugim Gazeta Polska (124), a na trzecim Tygodnik Powszechny (110). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (73).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (126).


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 października 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

8 8

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.