eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Imagine: łódzki biurowiec już z pozwoleniem na budowę

Imagine: łódzki biurowiec już z pozwoleniem na budowę

2017-11-10 12:42

Imagine: łódzki biurowiec już z pozwoleniem na budowę

Imagine otrzymał pozwolenie na budowę © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Imagine. Pod tą nazwą kryje się nowy, łódzki biurowiec. Powstająca w samym sercu miasta inwestycja Avestus Real Estate właśnie otrzymała pozwolenie na budowę. Obiekt dostarczy na łódzki rynek przeszło 14 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz 2 300 mkw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Planowane oddanie do użytkowania to przełom 2018 i 2019 roku.
Łódź długo pozostawała w cieniu pobliskiej Warszawy. Wszystko jednak wskazuje na to, że ta sytuacja powoli się zmienia. Tamtejszy rynek rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, a samo miasto, obok Krakowa i Trójmiasta, należy do grona liderów pod względem nowej podaży i rozbudowy powierzchni biurowych. Potwierdzeniem tego może być właśnie realizowany przez Avestus Real Estate biurowiec Imagine.

Inwestycja powstaje u zbiegu Alei Piłsudskiego i Śmigłego Rydza, a więc w samym sercu miasta. Kompleks będzie się składał z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) dostarczą na łódzki rynek 16 800 m kw. powierzchni komercyjnej, a trzeci zaoferuje 356 miejsc parkingowych oraz 49 podwójnych stojaków rowerowych. Plany zakładają zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, w tym m.in. elewacji o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, systemu BMS oraz energooszczędnego oświetlenia. Budynek będzie certyfikowany BREEAM Excellent.
– Jesteśmy przekonani, że projekt realizowany przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza spotka się z dużym zainteresowaniem najemców, którzy docenią innowacyjność inwestycji, najwyższą jakość wykończenia oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych. Ogromnym atutem kompleksu jest również jego znakomita lokalizacja na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki położeniu w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego z doskonałym dostępem do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, Imagine stanowić będzie doskonałą propozycję dla firm poszukujących nowoczesnych powierzchni biurowych w dogodnej lokalizacji – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Director Poland, Avestus Real Estate.

Projekt biurowca przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmie się firma Colliers International.

fot. mat. prasowe

Imagine - wizualizacja 1

Imagine powstaje na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza


– Dla wszystkich użytkowników Imagine przygotowaliśmy szereg udogodnień. Każdy z najemców będzie mógł zaaranżować przestrzeń w sposób najbardziej efektywny i dopasowany do charakteru swojego biznesu, stawiając na open space, układ gabinetowy lub mieszany. Jednak co najważniejsze, Imagine to nie tylko nowe, zaawansowane technologicznie powierzchnie biurowe. To również kreatywne otoczenie przyjazne środowisku. Przestrzeń zielona wokół budynku wraz z ławkami i fontanną będzie przeznaczona zarówno dla pracowników obiektu, jak i dla społeczności lokalnej – powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

fot. mat. prasowe

Imagine - wizualizacja 2

Planowany termin ukończenia projektu to przełom 2018 i 2019 roku.


Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczną się w listopadzie br. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano natomiast na przełom 2018 i 2019 r.

Imagine – informacje podstawowe

 • Łączna powierzchnia – 16 800 mkw. w standardzie klasy A (w dwóch budynkach)
  • 14 500 m kw. powierzchni biurowej
  • 2 300 m kw. powierzchni handlowo-usługowej
 • Liczba miejsc parkingowych – 356 w garażu naziemnym
 • Udogodnienia dla rowerzystów: 49 podwójnych stojaków rowerowych, szatnie, prysznice
 • Lokalizacja – Łódź, Specjalna Strefa Ekonomiczna (przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza)
 • Pracownia architektoniczna: DDJM Biuro Architektoniczne
 • Inwestor: Avestus Real Estate
 • Rozpoczęcie budowy: listopad 2017 r.
 • Zakończenie inwestycji: przełom 2018 i 2019 r.

fot. mat. prasowe

Imagine - wizualizacja 3

Projekt biurowca przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne

fot. mat. prasowe

Imagine - wizualizacja 4

Każdy z najemców będzie mógł zaaranżować przestrzeń w efektywny i swobodny sposób


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.