eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media IX 2017

Najczęściej cytowane media IX 2017

2017-10-26 08:55

Najczęściej cytowane media IX 2017

Radio © Maksym Yemelyanov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów we wrześniu 2017 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów nastąpiła zmiana na miejscu pierwszym, na którym pojawiło się Radio RMF FM. Sierpniowy lider - "Rzeczpospolita" spadła na miejsce drugie. Na miejscu trzecim uplasowało się Radio ZET. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się „Dziennik Gazeta Prawna” i „Sieci Prawdy”.
We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa powiązań finansowych Michała Królikowskiego oraz kontynuacja tematu reformy sądownictwa w Polsce.

Prasa


We wrześniu 2017 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat reformy sądownictwa w Polsce. Na miejscu drugim znalazł się "Dziennik Gazeta Prawna". "Sieci Prawdy" zajęły pozycję trzecią.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników września liderem były tak jak w sierpniu „Sieci Prawdy” dzięki rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim o reformie sądownictwa. Na drugim miejscu podobnie jak w sierpniu „Gazeta Polska”, a na trzecim miejscu pojawił się "Newsweek”.

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników liderem został ponownie „Forbes”. Na drugim miejscu bez zmian „Elle”. Na trzecim miejscu uplasował się ponownie „Playboy”.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

RMF FM było we wrześniu najczęściej cytowanym medium.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych września znalazła się „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem września były „Sieci Prawdy”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem września był „Forbes”.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych we wrześniu liderem została TVN24. TVPinfo spadła na miejsce drugie. TV Trwam spadła z podium na miejsce czwarte, a na trzecim pojawiła się telewizja Polsat News.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24, wyprzedzając TVPinfo oraz Polsat News.


Radio


Wśród stacji radiowych najczęściej cytowano RMF FM, dzięki rozmowie z Michałem Królikowskim o reformie sądownictwa oraz o badaniu przez prokuraturę jego powiązań finansowych z firmą paliwową, która wyłudzała podatek VAT. Kolejne miejsca na podium zajęły Radio ZET oraz PR3.

fot. mat. prasowe

Radio

Liderem cytowalności wśród stacji radiowych we wrześniu jest RMF FM.


Portale internetowe


We wrześniu na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych znalazł się Onet.pl, dzięki informacjom na temat najnowszego sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego przez IBRiS. Na drugim miejscu znalazł się
wPolityce.pl, a na trzecim Wirtualna Polska.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym we wrześniu został Onet.pl.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem września został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna". Stało się tak dzięki informacjom na temat afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Na kolejnych miejscach uplasowały się "Puls Biznesu" oraz nowość - stooq.pl.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu we wrześniu znalazło się Radio Kraków, w związku z wypowiedzią premier Beaty Szydło na temat projektów prezydenckich. Kolejne miejsca zajęły Radio Plus oraz Radio Szczecin.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków.


Badanie przeprowadzono na podstawie 6 178 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 294 razy (2 892 razy w prasie, 2 578 w telewizji i 824 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

8 8

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.