eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media VIII 2017

Najczęściej cytowane media VIII 2017

2017-09-22 00:52

Najczęściej cytowane media VIII 2017

Gazeta © doris_bredow - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w sierpniu 2017 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów nastąpiła zmiana na miejscu pierwszym, na które z drugiego awansowała "Rzeczpospolita". Lipcowy lider - "Gazeta Wyborcza" spadła na miejsce trzecie. Na miejscu drugim uplasował się "Dziennik Gazeta Prawna". Na czwartym i piątym miejscu znalazły się TVP Info i TV Trwam.
W sierpniu media często poruszały temat śmierci posła Rafała Wójcikowskiego oraz kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona o Polsce. W sierpniu kontynuowano także temat wycinki Puszczy Białowieskiej.

Prasa


W sierpniu 2017 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza doniesieniom w sprawie śmierci posła Rafała Wójcikowskiego oraz informacjom na temat wycinki Puszczy Białowieskiej. Na miejscu drugim znalazł się "Dziennik Gazeta Prawna". "Gazeta Wyborcza" spadła z miejsca pierwszego w lipcu na pozycję trzecią.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników sierpnia liderem były „Sieci Prawdy” dzięki ujawnieniu szczegółów umowy gazowej podpisanej w 2010 roku. Na drugim miejscu znalazła się „Gazeta Polska”, a trzecie miejsce zajęła „Polityka”.

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników liderem został ponownie „Forbes”, za sprawą publikacji rankingu najcenniejszych polskich gwiazd. Na drugim miejscu znalazł się „Elle” dzięki rozmowie przeprowadzonej z aktorką Mają Ostaszewską. Na trzecim miejscu uplasował się „Playboy”.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

„Rzeczpospolita” znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów w Polsce.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem sierpnia były „Sieci Prawdy”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

„Forbes” był najczęściej cytowanym miesięcznikiem.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w sierpniu liderem została TVPinfo, która awansowała z miejsca trzeciego w lipcu. TV Trwam zajęła pozycję drugą, wyprzedzając TVN24. TVPinfo zawdzięcza pierwszą pozycję ujawnieniu nowych nagrań z afery podsłuchowej z warszawskiej restauracji Amber Room.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych w sierpniu na pierwszym miejscu znalazła się TVPinfo.


Radio


Wśród stacji radiowych najczęściej cytowano podobnie jak w lipcu PR1, za sprawą wypowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka o zabezpieczeniu 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Kolejne miejsca na podium zajęły RMF FM i TOK FM.

fot. mat. prasowe

Radio

Liderem wśród stacji radiowych zostało PR1.


Portale internetowe


W sierpniu na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych znalazł się wPolityce.pl, za sprawą cytowania odpowiedzi premier Beaty Szydło na słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona dotyczące Polski. Kolejne miejsca przypadły portalom Wirtualna Polska oraz Onet.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem został wPolityce.pl.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem sierpnia został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna". Stało się tak dzięki informacjom na temat pozytywnej decyzji rządu w sprawie budowy elektrowni atomowej. Na kolejnych miejscach uplasowały się identycznie jak w lipcu "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w sierpniu znalazło się Radio Wrocław, za sprawą wypowiedzi Piotra Glińskiego na temat wycinki Puszczy Białowieskiej. Kolejne miejsca zajęły Radio Gdańsk i Radio Kraków.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się Radio Wrocław.


Informacje o badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie 5 978 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 sierpnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 986 razy (3 132 razy w prasie, 1 973 w telewizji i 881 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

8 8

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.