eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Czy wiemy kto produkuje najpopularniejsze seriale TV?

Czy wiemy kto produkuje najpopularniejsze seriale TV?

2017-09-21 10:34

Czy wiemy kto produkuje najpopularniejsze seriale TV?

TV © Christian Delbert - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

HBO to zarówno producent najlepiej rozpoznawalnego serialu (Gra o Tron), jak i producent któremu najczęściej przypisywane było autorstwo seriali jego konkurentów – przede wszystkim Belfra i House of Cards.
Postanowiliśmy sprawdzić, które z głośnych seriali tv ostatnich lat są najlepiej rozpoznawalne przez internautów i czy potrafią oni prawidłowo połączyć je z producentami. Analizie poddano pięć najbardziej popularnych produkcji (House of Cards, Gra o Tron, Ucho Prezesa, Belfer, The Grand Tour) pięciu znanych producentów (HBO, Netflix, Showmax, Canal+, Amazon).

Które seriale TV są najlepiej rozpoznawalne?


Spośród analizowanych seriali, najlepiej rozpoznawalna jest Gra o Tron, którą kojarzy 8 na 10 respondentów (79%). Ucho prezesa zna 73% internautów, Belfra 62%, House of Cards 59%, a The Grand Tour 41%.

Niska znajomość producentów


Żaden z seriali tv nie był prawidłowo przyporządkowany do producentów przez więcej niż połowę respondentów. Najwięcej prawidłowych przyporządkowani miała Gra o Tron – 46% respondentów skojarzyło ją z HBO. HBO było też najczęściej wybieranym, błędnym producentem dla seriali. Najczęściej wskazywano go w przypadku produkcji Belfer (12%) i House of Cards (8%).

The Grand Tour jako jedyne było częściej przyporządkowywane nieprawidłowo niż prawidłowo. Z Amazonem połączyło go 6% respondentów, 13% zaś z którymś z konkurencyjnych producentów.

fot. mat. prasowe

Udział badanych, którzy potrafili przyporządkować serial do producenta

Najczęściej ankietowani zdają sobie sprawę, że Gra o Tron jest produkcją HBO.


Multiscreening 2017
Analiza opiera się o wyniki badania Multiscreening 2017 – CAWI przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie 1003 internautów we wrześniu 2017 roku.

Weronika Niżnik

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Więcej na ten temat: seriale TV, telewizja

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.