eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Badania internetu Gemius/PBI VIII 2017

Badania internetu Gemius/PBI VIII 2017

2017-09-13 09:46

Badania internetu Gemius/PBI VIII 2017

Jak korzystaliśmy w internetu w sierpniu? © Yuriy Shevtsov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Polskie Badania Internetu (PBI) i firma badawcza Gemius opublikowały wyniki za sierpień 2017 r. Dane zostały podzielone na wszystkie urządzenia, komputery osobiste i laptopy oraz urządzenia mobilne. Liczba internautów w Polsce w sierpniu 2017 roku wyniosła ogółem 26,4 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 22 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 20,6 mln.

WYDAWCY
Wszystkie urządzenia


Sierpniowe wyniki badania Gemius/PBI nie przynoszą żadnych zmian na podium. Wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów zwycięża Grupa Google z zasięgiem 96,2%. Na drugiej pozycji wciąż pozostaje facebook.com (81,6%), a na trzecim miejscu bez zmian jest Grupa Onet-RASP (75,9%). Stawkę TOP 20 wydawców zamyka Grupa Microsoft - MSN.

Komputery osobiste i laptopy


W zestawieniu stron i programów odwiedzanych za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów liderem wciąż jest Grupa Google (80,6%). Miejscami zamieniły się youtube.com i facebook.com. Pierwszy z zasięgiem 64,4% spadł na miejsce trzecie, a drugi z zasięgiem 65,5% awansował na pozycję drugą. Dwudziestkę zamyka tak jak miesiąc temu Grupa Edipresse.pl.

Urządzenia mobilne


Na podium w zestawieniu TOP 20 wydawców, z których witryn i programów internetowych korzystają internauci przy użyciu urządzeń mobilnych, na miejscu pierwszym bez zmian znajduje się Grupa Google (68,4%), na miejscu drugim - Grupa Onet-RASP (52,5%), a na trzecim Grupa Wirtualna Polska (51,6%).

Zaraz za pierwszą trójką uplasował się facebook.com. Na ostatniej pozycji Grupa Play.

fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - wszystkie urządzenia

Zwycięża Grupa Google z zasięgiem 96,2%.


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - komputery osobiste i laptopy

Liderem wciąż jest Grupa Google (80,6%).


fot. mat. prasowe

Top20 wydawców, z których korzysta najwięcej internautów - urządzenia mobilne

Na miejscu pierwszym bez zmian znajduje się Grupa Google (68,4%)


DOMENY
Wszystkie urządzenia


W przypadku domen, z których korzysta najwięcej internautów na pierwszym miejscu w sierpniu jest google.pl (94,6%), na drugim facebook.com (81,6%), a na trzecim youtube.com (71,2%). Kolejne miejsca zestawienia to google.com, onet.pl i allegro.pl. Dwudziestkę zamyka money.pl.

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - wszystkie urządzenia

Na pierwszym miejscu w sierpniu jest google.pl (94,6%).


Komputery osobiste i laptopy


Na pierwszej pozycji w zestawieniu TOP 20 domen, z których korzysta najwięcej internautów na komputerach osobistych i tabletach znalazł się serwis google.pl (80,4%), na drugiej facebook.com (65,5%), a na trzeciej youtube.com (64,4%).

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - komputery osobiste i laptopy

Liderem jest serwis google.pl (80,4%).


Urządzenia mobilne


Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, to w sierpniu pierwsze miejsce należy do google.pl (64,7%), drugie do facebook.com (50,1%) a trzecie do google.com (42,2%). Na ostatnim miejscu fakt.pl.

fot. mat. prasowe

Top20 domen, z których korzysta najwięcej internautów - urządzenia mobilne

Pierwsze miejsce należy do google.pl (64,7%).


Aplikacje mobilne


Pierwsze trzy miejsca zestawienia w sierpniu zajmują podobnie jak w lipcu Aplikacja Google z zasięgiem 54,2%, Aplikacja Youtube z zasięgiem 50,3% oraz Aplikacja Mapy z zasięgiem 43,1%. Zestawienie zamyka Aplikacja AlliExpress Shopping App z zasięgiem 5,3%.

fot. mat. prasowe

TOP20 aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów - platforma mobile

Zwyciężyła Aplikacja Google z zasięgiem 54,2%.


Od sierpnia w badaniu Gemius/PBI zostały wprowadzone cztery zmiany:
  • W sierpniowych wynikach dane o aplikacjach mobilnych są już dostępne w ujęciu dziennym i tygodniowym. W ujęciu miesięcznym wyniki dotyczące aplikacji dostępne są od grudnia 2016 roku.
  • Dodatkowo, dane dzienne i tygodniowe dotyczące urządzeń mobilnych od sierpnia uwzględniają fakt, iż internauci przeglądają strony WWW wewnątrz aplikacji Facebook, bez uruchamiania przeglądarki internetowej. W danych miesięcznych ta metoda stosowana jest od listopada 2016 roku.

Powyższe zmiany oznaczają, że od sierpnia 2017 roku w danych dziennych i tygodniowych należy oczekiwać zwiększenia liczby użytkowników łączących się z internetem za pomocą urządzeń mobilnych oraz zasięgu stron WWW na tych urządzeniach. Sposób wyznaczania liczby użytkowników na komputerach osobistych i laptopach pozostaje bez zmian.
  • W sierpniowych wynikach zmodyfikowano proces ważenia panelu dzięki czemu od sierpnia w danych dziennych i tygodniowych wyniki dotyczące liczby użytkowników stron WWW objętych audytem pokazywane są z dokładnością 3000 RU w przypadku danych dziennych i 50 000 RU w przypadku tygodniowych.
  • Uspójniono informacje prezentowane w danych dziennych i tygodniowych z tymi, które dotyczą danych miesięcznych.oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.