eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jak bardzo przydał się assistance medyczny?

Jak bardzo przydał się assistance medyczny?

2017-09-09 00:25

Jak bardzo przydał się assistance medyczny?

Lekarz © nenetus - Fotolia.com.jpg

Rośnie świadomość ubezpieczeniowa Polaków. Z analizy przeprowadzonej przez Mondial Assistance wynika, że podczas tegorocznych wakacji korzystaliśmy z assistance medycznego częściej niż rok wcześniej. Interwencje najczęściej miały związek z nagłymi zachorowaniami oraz wypadkami.
- Jeszcze przed wakacjami aż 73 proc. Polaków deklarowało zamiar wykupienia ubezpieczenia turystycznego. To o 3 p.p. więcej niż przed rokiem i o 15 p.p. więcej niż w 2013 roku. Mamy zatem dobitny dowód na to, że nasza świadomość i zapobiegliwość jest coraz większa – komentuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Wizyta lekarska – najczęstsze wsparcie potrzebne podczas wakacyjnych podróży


Tegoroczne wakacyjne statystyki dowodzą, że assistance medyczny przydawał się szczególnie w przypadku nagłego zachorowania. W Polsce takich sytuacji dotyczyło 60 proc. zgłoszeń, za granicą - 81 proc. Na drugiej pozycji uplasowały się wypadki, odpowiednio 35 i 17 proc. zgłoszeń.
- Gros ubezpieczonych, którzy potrzebowali skorzystać z assistance medycznego, zwracała się z prośbą o zorganizowanie wizyty u lekarza. Zagranicą odsetek tego rodzaju zgłoszeń wyniósł aż 82 proc. zgłoszeń. Nasi klienci bardzo chętnie korzystali również z możliwości zakupu leków w ramach polisy. W Polsce wykonaliśmy 11 proc. takich usług, a zagranicą 55 proc. W Polsce bardzo często pomagaliśmy również w zorganizowaniu wizyty w placówce rehabilitacyjnej (32 proc.) – dodaje Piotr Ruszowski.

fot. nenetus - Fotolia.com.jpg

Lekarz

Wizyta lekarska to najczęstsze wsparcie potrzebne podczas wakacyjnych podróży.


Najwięcej interwencji na Południu Europy


Poza granicami Polski, z pomocy assistance przy ubezpieczeniu turystycznym najczęściej korzystaliśmy w Grecji (24 proc.), Bułgarii (11 proc.) oraz Chorwacji (10 proc.).
- Nasza analiza pokazała, że w porównaniu do 2016 roku nastąpił ogromny wzrost interwencji w Egipcie, na Cyprze oraz w Turcji. W każdym z tych krajów wzrosty były trzycyfrowe. Oznacza to, że Polacy przestali mieć obawy przed strajkami i zamachami, które zdarzały się w tych krajach w poprzednich latach – mówi Piotr Ruszowski.

Najdroższa pomoc medyczna udzielona polskim turystom latem 2017 roku [1]

  1. USA – 295,000,00 zł – zapalenie płuc.
  2. USA – ponad 200 000,00 zł – spiralne złamanie kości udowej, z przemieszczeniem.
  3. Serbia – 86 000,00 zł – upadek z wysokości – złamanie miednicy, otwarte złamanie kości łokciowej.

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.