eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Retargeting - wskazówki i rady

Retargeting - wskazówki i rady

2017-09-07 11:50

Retargeting - wskazówki i rady

Retargeting © Andrey Popov - Fotolia.com

Działania retargetingowe coraz częściej goszczą w strategiach sprzedażowych. Sukces kampanii uwarunkowany jest wieloma czynnikami, w tym również wyborem rzetelnego dostawcy usługi. Najlepiej oczywiście, aby wybrana firma posiadała wiedzę, doświadczenie i umiejętności, niezbędne do dostarczenia spersonalizowanych, efektywnych reklam, które przekonwertują odwiedzających w klientów sklepu. Dobry dostawca to również taki, który pomoże oszacować, jaka wielkość budżetu jest potrzebna, aby remarketing okazał się skuteczny, a nawet wskaże potencjalne zyski z inwestycji w tą technologię.
Jak zatem ocenić dostawcę retargetingu? Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku funkcjonalności, bez których przeprowadzenie profesjonalnej kampanii retargetingowej staje się w zasadzie niemożliwością. Oto, na co należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru dostawcy w procesie przetargowym.
  • Funkcjonalność cross-device, dzięki której możliwe jest śledzenie customer journey, bez względu na urządzenie, przeglądarkę internetową czy aplikacje, których używa klient.
  • Technologia predyktywna, wykorzystująca szczegółowe dane na temat klientów i umożliwiająca tym samym wysyłanie personalizowanej oferty we właściwym czasie.
  • Skuteczne narzędzie rekomendacyjne, automatycznie prezentujące inne produkty i oferty, które nie były wcześniej przeglądane, a które mogą potencjalnie zainteresować klienta.
  • Dynamiczna i efektywna technologia kreacji, dostarczająca personalizowane reklamy w czasie rzeczywistym, zoptymalizowanym dla każdego klienta, bez względu na wydawcę, czy typ urządzenia z jakiego korzysta.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

Retargeting

Marki i marketerzy coraz chętniej uwzględniają technologię retargetingową w swoich strategiach sprzedażowych.


W celu osiągnięcia prawdziwego, omnichannel’owego efektu działań promocyjnych, partner retargetingowy powinien dostarczać dynamiczne reklamy w tych miejscach w Internecie, które klienci regularnie odwiedzają, na przykład:
  • Strony Web oraz formaty natywne z pełnym zakresem formatów w standardzie IAB i formatów natywnych, co może wygenerować 13-krotny zwrot z inwestycji na reklamę. To, co liczy się najbardziej to ogromny zasięg wśród desktopowych i mobilnych wydawców.
  • Social media z uwzględnieniem Facebook i Instagram Dynamic Product Ads, co powoduje wzrost sprzedaży o średnio 12 proc.
  • Aplikacje mobilne, wykorzystujące reklamy – ponownie angażują użytkowników i generują sprzedaż w aplikacji. Wskaźnik konwersji wynosi w tym przypadku 38 proc.

Podejście omnichannel’owe pozwala na nawiązanie kontaktu z klientami i przypominanie im o ich intencji zakupowej, bez względu na to, gdzie „internetowa podróż” ich zaprowadzi.
Retargeting jest bardzo wpływowym narzędziem performance marketing’u – choć nie wszyscy retargeterzy mierzą sukces w ten sam sposób. Na koniec dnia każdy marketing manager chce znać efekty zrealizowanych działań. Dobry partner już na początku realizacji kampanii powinien wskazać, jakie wskaźniki w najlepszy sposób opiszą osiągnięte wyniki. Wyboru można dokonać pomiędzy dwoma popularnymi modelami cenowymi:
  • Koszt za impresję (CPM) – w tym modelu rozliczeniu podlega liczba impresji, co oznacza, że reklamodawcy są obciążani kosztem, wówczas gdy użytkownik zobaczy jego reklamę. Ten model lepiej sprawdza się w kampaniach brandingowych niż sprzedażowych.
  • Koszt za klik (CPC) ) – reklamodawca płaci, kiedy klient klika na reklamę lub dokonuje zakupu. Jest to przejrzysty system mierzenia efektywności kampanii typu performance, pozwalający na powiązanie efektów kampanii ze sprzedażą.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.