eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media VII 2017

Najczęściej cytowane media VII 2017

2017-08-25 09:34

Najczęściej cytowane media VII 2017

Telewizja © Deyan Georgiev - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w lipcu 2017 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów na miejscu pierwszym znalazł się dziennik "Gazeta Wyborcza". Na miejscu drugim uplasowała się "Rzeczpospolita", a na trzecim TV Trwam. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się "Dziennik Gazeta Prawna" i "wSieci".
W lipcu dużą uwagę mediów zwrócił temat reformy sądownictwa oraz protestów przeciwko reformie. Poruszano także temat inwigilacji Ryszarda Petru i działaczy stowarzyszenia Obywatele RP. Kolejne tematy to wizyta Donalda Trumpa w Warszawie oraz śledztwo w sprawie Amber Gold.

Prasa


W lipcu 2017 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Gazeta Wyborcza". Pozycję lidera zawdzięcza informacjom na temat reformy sądownictwa oraz inwigilacji Ryszarda Petru i działaczy stowarzyszenia Obywatele RP. Na miejscu drugim w lipcu znalazła się "Rzeczpospolita", a na trzecim "Dziennik Gazeta Prawna".

Wśród najczęściej cytowanych tygodników lipca liderem został „wSieci”, a stało się tak dzięki informacjom na temat afery Amber Gold. Na miejscu drugim znalazł się natomiast "Newsweek", a na trzecim "Do Rzeczy".

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników liderem został „Forbes”, za sprawą publikacji rankingu 100 najbogatszych Polaków. Na drugim miejscu znalazła się „Grazia”, dzięki rozmowie z Mają Sablewską. Na trzecim miejscu uplasował się „Press”.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Najczęściej cytowanym medium został dziennik „Gazeta Wyborcza”.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazła się „Gazeta Wyborcza”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem lipca był „wSieci”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

Dzięki rankingowi 100 najbogatszych Polaków, najczęściej cytowanym miesięcznikiem lipca został „Forbes”.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w lipcu liderem została TV Trwam, wyprzedzając TVN24 oraz TVPinfo. TV Trwam zawdzięcza pierwszą pozycję wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim na temat jesiennych planów partii PiS.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych najczęściej cytowana była TV Trwam.


Radio


Wśród stacji radiowych najczęściej cytowano PR1, za sprawą wypowiedzi Beaty Szydło na temat wycinki Puszczy Białowiejskiej. Kolejne miejsca na podium zajęły PR3 oraz Radio ZET.

fot. mat. prasowe

Radio

Wśród najczęściej cytowanych stacji radiowych na pozycji lidera znalazło się PR1.


Portale internetowe


W lipcu na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych znalazł się portal Wirtualna Polska za sprawą komentarza Sławomira Sierakowskiego na temat wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Drugie miejsce przypadło wPolityce.pl, a trzecie miejsce portalowi Onet.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym przez inne media serwisem internetowym w lipcu został portal Wirtualna Polska.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem lipca został "Dziennik Gazeta Prawna". Stało się tak dzięki informacjom na temat ustawy o Sądzie Najwyższym. Na kolejnych miejscach uplasowały się "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” był najczęściej cytowanym medium ekonomicznym.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w lipcu znalazło się Radio Gdańsk, za sprawą wypowiedzi Kazimierza Smolińskiego na temat podnoszenia opłaty za paliwo. Kolejne miejsca zajęły Radio Kraków i "Gazeta Wrocławska".

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Gdańsk.


Badanie przeprowadzono na podstawie 5 576 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 lipca 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 777 razy (2 756 razy w prasie, 2 193 w telewizji i 828 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.