eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VII 2017

Monitoring mediów: cytowania VII 2017

2017-08-22 10:01

Monitoring mediów: cytowania VII 2017

Gazety © Victoria М - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w lipcu 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak w czerwcu była Gazeta Wyborcza. Na pozycji drugiej także bez zmian Rzeczpospolita. Trzecie miejsce zajął natomiast Dziennik Gazeta Prawna. Wśród dzienników regionalnych liderem ponownie został Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich nowym liderem został Newsweek Polska.
Gazeta Wyborcza pozycje lidera zawdzięcza publikacji artykułu "Policja inwigiluje Obywateli RP i posła Ryszarda Petru. Mamy nagranie". Gazeta Wyborcza ujawniła w nim nagrania rozmów policjantów, które zarejestrowano 21 lipca, gdy Senat debatował nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Do publikacji dziennika odniosła się już Komenda Stołeczna Policji.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lipcu 2017 bez zmian dwa pierwsze miejsca. Na pierwszym ponownie znalazła się Gazeta Wyborcza (162), a na miejscu drugim - Rzeczpospolita (118). Zmiany nastąpiły na miejscu trzecim, gdzie uplasował się Dziennik Gazeta Prawna (75).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Przegląd Sportowy (73), Fakt (66), Super Express (55), Gazeta Polska Codziennie (21), Puls Biznesu (9), Nasz Dziennik (6), Parkiet (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w lipcu Polska The Times (19). Drugie miejsce zajęła Gazeta Wrocławska(13), a na trzecim miejscu znalazły się Głos Wielkopolski i Gazeta Olsztyńska (po 10).

Tygodniki ogólnopolskie


W lipcu 2017 przetasowania na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem został Newsweek Polska (49). Stało się tak za sprawą artykułu sprzed roku pt. „Jaki wszechmogący. Kim jest wiceminister sprawiedliwości?”. Autor Wojciech sprawdził, co dzieje się w rodzinnym mieście wiceministra sprawiedliwości i swój tekst rozpoczął tak: „Dziś władza w Opolu to poseł Patryk Jaki. To on obsadza swoimi ludźmi najlepsze spółki. To nie znaczy, że w mieście rządzi PiS. Jaki zostawia pisowcom ochłapy”. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął tygodnik Polityka (48), a trzecie – wSieci (37).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W lipcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (162).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (19).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (49).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w lipcu 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w czerwcu 2017, o Gazecie Wyborczej (325). Na drugim miejscu bez zmian Rzeczpospolita (138), a na trzecim tym razem znalazł się Przegląd Sportowy (88). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (163).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (325).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (20), na drugim Gazeta Wrocławska (14), a na trzecim Głos Wielkopolski (13). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (12).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (20).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (107), na drugim Newsweek Polska (78), a na trzecim Tygodnik Powszechny (66). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (59).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (107).


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 lipca 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.