eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VI 2017

Monitoring mediów: cytowania VI 2017

2017-07-25 09:40

Monitoring mediów: cytowania VI 2017

Gazety © aureliefrance - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w czerwcu 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak w maju była Gazeta Wyborcza. Na pozycji drugiej także bez zmian Rzeczpospolita. Trzecie miejsce zajął natomiast Fakt, spychając Super Express na pozycję piątą. Wśród dzienników regionalnych nowym liderem został Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich - Polityka.
Gazeta Wyborcza (155) pozycję lidera zawdzięcza publikacji tekstów na temat przesłuchania Michała Tuska, syna byłego premiera, przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold. Cytowano m.in. fragmenty wywiadu jakiego udzielił Michał Tusk w sierpniu 2012 Gazecie Wyborczej, w którym wspomniał, że Donaldowi Tuskowi „współpraca z OLT Express się nie podobała i było to niemądre”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w czerwcu 2017 bez zmian dwa pierwsze miejsca. Na pierwszym ponownie znalazła się Gazeta Wyborcza (155), a na miejscu drugim - Rzeczpospolita (148). Zmiany nastąpiły na miejscu trzecim, gdzie uplasował się Fakt (95).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Dziennik Gazeta Prawna (80), Super Express (77), Przegląd Sportowy (61), Puls Biznesu (22), Gazeta Polska Codziennie (15), Nasz Dziennik (15), Trybuna (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym została w czerwcu Polska The Times (28). Drugie miejsce zajął Kurier Poranny (12), a na trzecim miejscu znalazł się Dziennik Zachodni (10).

Tygodniki ogólnopolskie


W czerwcu 2017 przetasowania na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem została Polityka (71). Stało się tak za sprawą cytowanych przez dziennikarzy słów prof. Ewy Łętowskiej, które wypowiedziała podczas wywiadu dla Polityki w marcu 2016 roku: „Politycy PiS pokazują, że nie rozumieją, po co jest w demokratycznym kraju system trójpodziału władzy. A legislatywa, egzekutywa i judykatywa powinny się w jego ramach kontrolować. To nie jest tak, że tylko pisowcy tego nie rozumieją, a reszta polityki jest świetna. Bo jest fatalna!”. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął tygodnik Newsweek Polska (69), a trzecie – Wprost (57).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W czerwcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza.


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times.


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Polityka.


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w czerwcu 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w maju 2017, o Gazecie Wyborczej (327). Na drugim miejscu bez zmian Rzeczpospolita (161), a na trzecim tym razem znalazł się Super Express (94). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (172).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej.


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (29), na drugim Dziennik Bałtycki (22), a na trzecim Kurier Poranny (19). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Bałtyckiego (14).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times.


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (135), na drugim Newsweek Polska (109), a na trzecim Wprost (94). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (64).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka.


Informacje o badaniu


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych.
Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 czerwca 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.