eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania V 2017

Monitoring mediów: cytowania V 2017

2017-06-27 10:00

Monitoring mediów: cytowania V 2017

Gazety © izzetugutmen - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w maju 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwsze miejsce wysunęła się Gazeta Wyborcza. Kwietniowy lider - Rzeczpospolita spadła na miejsce drugie. Trzecie miejsce zajął natomiast Super Express. Wśród dzienników regionalnych nowym liderem została Gazeta Krakowska, a wśród tygodników ogólnopolskich - Wprost.
Gazeta Wyborcza swoje zwycięstwo zawdzięcza wywiadowi z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem, w którym powiedział, że „to Polacy nie chcą uchodźców”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w maju 2017 zmiany na podium. Na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza (156). Na miejscu drugim z pierwszego - Rzeczpospolita (135), a na trzecim - Super Express (81).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (79), Przegląd Sportowy (67), Dziennik Gazeta Prawna (66), Gazeta Polska Codziennie (19), Puls Biznesu (12), Nasz Dziennik (5), Trybuna (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym została w maju Gazeta Krakowska (27). Drugie miejsce zajął Polska The Times (16), a na trzecim miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (11).

Tygodniki ogólnopolskie


W maju 2017 zmieniło się także podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem został Wprost (58). Stało się tak za sprawą publikacji na temat sprawy zaległości Mateusza Kijowskiego z tytułu niepłaconych alimentów, o której już wiele tygodni temu napisał tygodnik „Wprost”. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął podobnie jak w kwietniu tygodnik Polityka (40). Trzecie miejsce tym razem należało do Newsweek Polska (27).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W maju liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (156).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasowała się Gazeta Krakowska (27).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Wprost (58).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w maju 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w kwietniu 2017, o Gazecie Wyborczej (300). Na drugim miejscu bez zmian Rzeczpospolita (157), a na trzecim tym razem znalazł się Super Express (98). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (144).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (300).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (29), na drugim
Polska The Times (17), a na trzecim Express Bydgoski (17). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Polskiego (13).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (29).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (110), na drugim Gazeta Polska i Wprost (po 67), a na trzecim Newsweek Polska (64). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (70).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (110).


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 maja 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.