eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania IV 2017

Monitoring mediów: cytowania IV 2017

2017-05-30 12:00

Monitoring mediów: cytowania IV 2017

Gazety © Björn Wylezich - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w kwietniu 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak w marcu uplasowała się Rzeczpospolita. Gazeta Wyborcza spadła z miejsca drugiego na trzecie. Drugie miejsce zajął natomiast Dziennik Gazeta Prawna. Wśród dzienników regionalnych liderem podobnie jak w marcu został Polska The Times. Nowym liderem wśród tygodników ogólnopolskich został Newsweek Polska.
"Rzeczpospolita" zawdzięcza zwycięstwo publikacji prestiżowego rankingu 500 największych firm w Polsce. Przytaczano również fragmenty artykułu pt. „Bartłomiej Misiewicz pełnomocnikiem zarządu do spraw komunikacji w PGZ”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w kwietniu 2017 na pierwszym miejscu znalazła się Rzeczpospolita (167). Na miejscu drugim - Dziennik Gazeta Prawna (118), a na trzecim uplasowała się Gazeta Wyborcza (111).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (96), Przegląd Sportowy (89), Super Express (45), Puls Biznesu (17), Gazeta Polska Codziennie (11), Nasz Dziennik (6), Trybuna (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w kwietniu ponownie Polska The Times (28). Drugie miejsce zajął Głos Wielkopolski (14), a na trzecim miejscu znalazł się Dziennik Zachodni (6).

Tygodniki ogólnopolskie


W kwietniu 2017 zmieniło się także podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem został Newsweek Polska (42). Stało się tak za sprawą publikacji na temat Bartłomieja Misiewicza, który został pełnomocnikiem zarządu do spraw komunikacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Cytowano przy tej okazji artykuły opublikowane w zeszłym roku przez „Newsweek Polska”, który donosił, że Misiewicz miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS w zamian za zapewnienie im zatrudnienia w państwowej spółce. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął tygodnik Polityka (38), a trzecie – Do Rzeczy (36).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W kwietniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita.


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times.


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska.


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w kwietniu 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w marcu 2017, o Gazecie Wyborczej (218). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (189), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (125). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (107).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej.


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (31), na drugim Express Bydgoski (17), a na trzecim Głos Wielkopolski (14). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Expressu Bydgoskiego (8).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times.


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (105), na drugim Newsweek Polska (85), a na trzecim Do Rzeczy (78). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (67).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka.


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 kwietnia 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.