eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Biura, ule i trampoliny. Powstaje drugi z budynków kompleksu Spark

Biura, ule i trampoliny. Powstaje drugi z budynków kompleksu Spark

2017-05-26 10:21

Biura, ule i trampoliny. Powstaje drugi z budynków kompleksu Spark

Spark - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

70 000 mkw. GLA - tyle wyniesie całkowita powierzchnia wynajmu powstającego na tzw. serku wolskim biurowca Spark - firma Skanska właśnie rozpoczęła prace przy drugim z budynków tworzących ten projekt. Ten etap zakłada stworzenie 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, ale inwestycja dostarczy na stołeczny rynek nie tylko biur, ale również przyjazne pracownikom i pobliskim mieszkańcom otoczenie. Plany zakładają m.in. stworzenie strefy pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatru. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kuryłowicz&Associates. 10-piętrowy obiekt, który powstanie w ramach II etapu, zostanie oddany do użytkowania w I kwartale 2019 roku.
Usytuowany u zbiegu ulic Okopowej i Towarowej Spark ma dostarczyć na warszawski rynek około 70 000 mkw. powierzchni najmu klasy A, a do tego dobrze zaaranżowaną i stworzoną nie tylko z myślą o najemcach, przestrzeń wokół inwestycji. Zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy będą mogli spędzać tu czas na otwartym placu z amfiteatrem, częścią przeznaczoną do ćwiczeń, trampolinami posadzkowymi i mgiełką wodną. Od ulicznego zgiełku kompleks oddzielać będzie zieleń oraz mała architektura zaprojektowana w ramach biegnącego wzdłuż inwestycji tzw. parku linearnym. Zaskoczeniem dla wielu może być usytuowana na dachu pierwszego z budynków pasieka, z której miód dostępny będzie w ofercie miejscowej kantyny.
- Tworząc koncepcję kompleksu Spark, myśleliśmy o wykreowaniu projektu wyjątkowego. Nie tylko centrum biznesowego jakich wiele, ale też pozytywnej i dostępnej dla wszystkich przestrzeni. Każdy z budynków dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale także rodziców z dziećmi oraz seniorów. Oprócz certyfikatu „Obiekt bez barier” Spark będzie naszym pierwszym projektem, który zostanie wyróżniony certyfikatem „WELL”. To jeden z najbardziej wymagających systemów, stawiający w centrum zainteresowania zdrowie i samopoczucie człowieka. Budujemy już nie tylko inwestycje przyjazne środowisku, ale też komfortowe miejsca pracy, w których ludzie dobrze się czują i chcą zostać tu chwilę dłużej po wyjściu z biura. Spark będzie właśnie taką przestrzenią – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Budowanie przestrzeni otwartych, z których mogą korzystać także społeczności lokalne jest jednym z kluczowych założeń projektów biurowych Skanska. W przypadku Spark deweloper przełamał pewne konwenanse i już na etapie budowy przekształcił znany warszawiakom plac na tzw. Kercelaku w nową tymczasową przestrzeń spotkań. To tutaj w ubiegłym roku odbywały się m.in. warsztaty dla mieszkańców Woli czy sezonowe akcje, takie jak wspólne ubieranie choinki.

fot. mat. prasowe

Spark - wizualizacja 2

Spark to 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która powstanie na tzw. serku wolskim


Spark - kluczowe fakty i liczby:


  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 70 000 mkw. GLA
  • Powierzchnia najmu drugiego etapu: ok. 17 937 mkw.
  • Planowany termin oddania do użytku II etapu: I kwartał 2019 r.
  • W drugim etapie zostanie wybudowany budynek B.
  • Drugi etap kompleksu dostarczy 144 miejsc parkingowych.
  • Budynek B będzie składał się z dziesięciu kondygnacji naziemnych.
  • Certyfikacja: LEED Platinum i WELL
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: pracownia Kuryłowicz&Associates.
  • Projekt konstrukcji budynków i instalacji: Buro Happold.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: