eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaEuropa › Europa: wydarzenia tygodnia 14/2017

Europa: wydarzenia tygodnia 14/2017

2017-04-09 15:11

 • Początek wymiany poglądów UE-Wielka Brytania w sprawie Brexitu. Odbyło się spotkanie Donalda Tuska z brytyjską premier Theresą May. P. premier doceniła jego "konstruktywne podejście" do koncepcji opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. To zmiana w stosunku do wcześniejszego, bardzo "twardego" stanowiska Tuska zaraz po ogłoszeniu wyników referendum. W trakcie spotkania T.May zdecydowanie odrzuciła możliwość dyskusji w sprawie przyszłości Gibraltaru.
 • Co dalej z TTIP. Brukseli w dalszym ciągu zależy na szybkim wznowieniu negocjacji z USA w sprawie porozumienia o wolnym handlu (TTIP). Jednak wiele wskazuje na to, że ta umowa nie jest priorytetem obecnej administracji USA. Coraz większa jest więc świadomość tego faktu i wydaje się, że problem ten na dłuższy okres zniknie z pierwszych pozycji programów rozmów z amerykańskimi politykami.
 • Brexit spowodował napięcie w stosunkach z Hiszpanią. Problemem jest Gibraltar. Madryt nie ukrywa nadziei, że opuszczenie UE przez Wielka Brytanię otwiera pole do dyskusji o przyszłości Gibraltaru który jest terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii. Wynika to z wprowadzenia nowych zasad dot. ochrony granic strefy Schengen. Przypominam, że Hiszpania utraciła Gibraltar w 1713 roku.
 • Korzystna odmiana. Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zaapelował do przedstawicieli niemieckich banków o większą wyrozumiałość dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej pomimo różnic poglądów. Ogólnie ton tej wypowiedzi pozytywnie różnił się w stosunku do innych niemieckich polityków (szczególnie wobec Polski). Schaeuble jest uważany za najbardziej doświadczonego niemieckiego polityka.
 • Co dalej z Grecją? Jest postęp w dyskusji nt. greckich reform. Ostatnio ministrowie finansów państw strefy euro osiągnęli ogólne porozumienie z Grecją w tej sprawie, co warunkuje wypłacenie Grecji kolejnej transzy wsparcia z pakietu pomocowego. Warto dodać, że w Atenach miały miejsce demonstracje emerytów przeciwko kolejnym cięciom świadczeń i cięciu budżetu przez rząd, które są dokonane na żądanie zagranicznych pożyczkodawców.
 • Ultimatum w sprawie przyjęcia uchodźców. Wg brytyjskiego "The Times" Polska i Węgry otrzymają na jesieni ultimatum. - napisał we wtorek , powołując się na źródła w Unii Europejskiej. Oba kraje w przypadku utrzymywania dotychczasowego stanowiska mogą spotkać się z unijnymi, konsekwencjami finansowe.
 • Cła antydumpingowe na importowane chińskie towary. KE narzuciła te cła na walcowane na gorąco produkty stalowe.
 • Możliwe będzie zniesienie roamingu. Parlament Europejski uchwalił przepisy w sprawie hurtowych rynków w roamingu na terenie UE. Stanie się możliwe zniesienie w połowie roku opłat za roaming dla użytkowników telefonów komórkowych w UE.
 • Czy Ukraińcy będą mogli korzystać z ruchu bezwizowego na terenie UE? Wejście w życie decyzji zależy teraz tylko od krajów unijnych, które muszą ratyfikować ten dokument, a to jednak nie będzie takie proste. Szacuje się, że ok. 3 mln obywateli ponad 44-milionowej Ukrainy będzie mogło z tego skorzystać. W oparciu paszport biometryczny będą mogli wjechać do UE bez obowiązku uzyskania wizy.
 • Inwestycje w nieruchomości w Europie Środkowo–Wschodniej. W I kw br. zainwestowano w sektorze nieruchomości 2,3 mld euro i jest to 41 proc. wzrost licząc r/r.
 • Stopa bezrobocia w strefie euro. Wg Eurostat-u (urząd statystyczny Unii Europejskiej) w lutym wyniosła ona 9,5 proc. (wobec 9,6 proc. w poprzednim miesiącu).

Komentarz do wydarzeń gospodarczych

Nie wszystko już wymyślono nawet w tradycyjnych dziedzinach. Są jeszcze możliwości! Pokazują to chociażby twórcy innowacyjnego szkła. Tak, bo GUARDIAN GLASS WPROWADZA NA RYNEK NOWE SZKŁO...

Guardian Glass wprowadza nowy produkt do swojej linii szyb przeciwsłonecznych eXtra Selective: Guardian SunGuard SNX 60. SNX 60 to idealne rozwiązanie do zastosowania w przypadku elewacji budynków komercyjnych, które wymagają wysokiej wydajności, efektywności energetycznej oraz atrakcyjnego wyglądu.

Nowe szkło SunGuard SNX 60 oferuje wysoce pożądany, spójny, neutralny wygląd o dużej przejrzystości. Zostało opracowane w celu zapewnienia optymalnych właściwości estetycznych i technicznych zarówno na szkle bazowym float Guardian ExtraClear dostępne jako SunGuard SNX 60, jak i na niskożelazowym szkle bazowym float Guardian UltraClear dostępne jako SunGuard SNX 60 Ultra.

Według Nicolasa Gouzou, Kierownika Produktu w firmie Guardian Glass: SunGuard SNX 60 to pierwszy z nowej generacji produktów powlekanych potrójną warstwą srebra, charakteryzujących się doskonałymi walorami estetycznymi oraz spójnością koloru, niezależnie od kąta widzenia. W bliskiej przyszłości przewidujemy wprowadzenie na rynek kolejnych produktów z tej linii.

SunGuard SNX 60 to szkło przeciwsłoneczne powlekane potrójną warstwą srebra, które przepuszcza 60% naturalnego światła i jedynie 29% ciepła słonecznego to jeden z produktów o najwyższej selektywności (stosunek przepuszczalności światła do współczynnika przenikania energii słonecznej) dostępnych na rynku Może pomóc obniżyć koszty energii w danym budynku poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie i klimatyzację, dodając jednocześnie wyrafinowany akcent do projektu przeszklonej fasady. Poza tym, wartość U = 1, 0 W/m2K zapewnia bardzo wysoki poziom izolacji termicznej, który pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania wnętrza w chłodniejszych okresach.

Nowe szkło SunGuard SNX 60 dostępne jest zarówno w wersji odprężanej, jak i przeznaczonej do hartowania. Powłoka może zostać również zastosowana na szkle bazowym laminowanym, bezpiecznym lub dźwiękoizolacyjnym.

Guardian Glass jest główną jednostką biznesową Guardian Industries Corp.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.